Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mindegy hogy milyen kajából...

Mindegy hogy milyen kajából viszem be azt a napi fehérje, ch, zsír és kalóriaszükségletemet? 16/f

Figyelt kérdés

Persze nem meki kajára gondoltam hanem tegnap pl raktam a tk kenyérre egy kis tzatzikit vagy ma tettem rizs helyett kölesgolyókat(ch) meg ettem 50g sajtot (zsírbevitel)

Persze írom minden nap hogy miből mennyit ettem.

Éppen tömeget növelek (2700kcal)

1 hónapja kezdtem ezt a sportot

Meg nem mindig van időm a rizzsel szenvedni negeszek helyette 100g tk kenyeret..

Vagy zöldség helyett megettem 2 almát

Mennyire "árt" ez hogy nem mindig azt eszem ami az étrendembe van?


2017. febr. 26. 18:47
 1/3 What to eat ***** válasza:

Üdv!


Természetesen nem csak a rizsből tudod fedezni a szénhidrát forrásodat, a példádban leírt teljes kiőrlésű kenyér is megfelelő, önmagában alacsonyabb a Glikimiás indexe, mint a fehér rizsnek. De a rizst általában nem magában eszed, mint ahogy a kenyeret sem. Mondjuk valamilyen fehérjében gazdag étellel (hús) ami lassítja a felszívódást = nem okoz zsírosodást. Megjegyzésképpen írom, hogy a teljes kiőrlésű kenyérrel lehet 1 gond, bekeverik finomított fehér liszttel, ennek azaz oka, hogy a teljes kiőrlésű kenyér önmagában nagyon tömör, nehezebben emészthető, nehezebben tartosítható - tárolható. Persze léteznek, valódi teljes kiőrlésű kenyerek, de ezek általában nem a friss pékárunál találod, hanem a csomagoltaknál ahol felvannak sorolva az összetevők. Balról - jobbra olvasva azt lehet leolvasni, hogy miből van belőle a legtöbb.


Tehát ha ilyet látsz: Teljes kiőrlésű kenyér, összetevők: Búzaliszt, Teljes Kiőrlésű Liszt, rozsliszt, élesztő, só. Akkor abban, biztos lehetsz, hogy fehér lisztet is tartalmaz. Lehet találni persze pékségekben megbízható 100%-ban teljes kiőrlésű kenyeret is. A neve is árulkodó jel lehet Teljes Kiőrlésű LisztTEL, vagy Teljes Kiőrlésű LisztBŐL. Természetesen neked az utóbbira van szükséged.


A sajttal az lehet a baj, hogy sok benne a só és a telített zsír. Ha teheted vásárolj alacsony zsírtartalmú sajtot, vagy csak ritkán egyél, ne legyen rendszeres. Inkább sovány túró - natúr joghurt menjen.


Zöldségre nagyobb súlyt fektess, mint a gyümölcsökre, mert a gyümölcsökben fruktóz van, ami kis mennyiségben nem okoz zsírosodást, de érdemes odafigyelni rá.

Zöldségekben viszont remek rostok vannak, amivel jobb hatásfokkal működik az emésztésed is, és segít elérni a jóllakottság érzést.

2017. febr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2017. febr. 26. 19:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Annyiban nem értek egyet az elsővel, hogy a telített zsírokkal semmi baj, sőt a jó hormonális működés érdekében ajánlottak. A fruktóztól sem kell félni.

Jobb is, ha nem egy forrásra alapozod az egyes tápanyagaidat, a változatos, kiegyensúlyozott étrendnek csak előnyei vannak, amíg normális forrásokból áll össze az étrend. Az általad felsorolt ételekkel semmi probléma, amennyiben nincs egyéni intoleranciád valamivel szemben (glutén, tejfehérje, laktóz, stb.).

2017. febr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!