Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Magas zsír tartalom kevés...

Magas zsír tartalom kevés fehérje?

Figyelt kérdés
Következő a problémám, tömegnövelő étrenden vagyok,és ch-t minimálisat fogyasztok,helyette zsírból oldom meg a szükséges kaloriát.Az a gondom hogy így kb 3-3.5g/tskg feherjét fogyasztok étrendkiegészitő nélkül is.Vagy az nem gond?
2017. jan. 29. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi ennek a lényege. Brutálisan sok a fehérje, ami ugyan az egészséges szervezetnek elvileg nem árt, de én akkor sem ennék ennyit. Miért jó, hogy nem eszel szénhidrátot?
2017. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez a fehérje mennyiség csak állati, vagy mást is hozzá számolsz?
2017. jan. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Eszek szénhidrátot, délután(edzés után) és este kb 1-1.5g/tskg-ot,csak sokkal jobban esik zsírból bevinni a többi kaloriát,ha emelem a szénhidrátot nagyon telitett érzésem van,már napi 4g/tskg ch is küszködve ment le.

Maybeee ebbe kompleten benne van minden, nem csak az állati fehérje.

2017. jan. 30. 04:24
 4/8 anonim ***** válasza:

A sok fehérje az egészséges szervezetnek nem árt... de csak mert minden gyúrós magazin, bolt stb ezt szajkózza folyamatosan...

Valójában meg miköznen a fehérje amino savakra bomlik a beledben, melléktermékként jelentős mennyiségű ammónia termelődik, ami hosszú távon nagyon nem jó a májadnak...

Vannak pattanások a hátadon, combodon, vagy bárhol?

Ha a válaszod igen, akkor sok a fehérje...

2017. jan. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4gramm*testtömeg ch rízsből nekem is nehezen csúszna...

De pl banán, eper, smoothie

Vagy bármi más smoothie, vagy csal simán gyümölcs... napi 1kg gyümölcsöt lazán meg lehet enni...

2017. jan. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! És az úgy jó lenne ha 2g/tskg fehérje, 2.5-3g/tskg ch, és 2g/tskg zsír,vagy vigyem le a zsírt 1grammra és emeljem a szénhidrátot ? Vagy nincs különbbség hogy ch-ból vagy zsírból fedezem a kaloriát?
2017. jan. 30. 09:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyéni hit kérdése... a táplálkozás egy olyan tudományág, amiben bárki publikál bármit, az ellentábor ízekre szedi... van olyan táplálkozási irányzat, amelyik egészségesnek tartja ha zsírra alapozol, és van olyan, amelyik egészségtelennek...

Én pl ehhez tartozom. Vegan vagyok, a kajám több mint 80%-a szénhidrát, 10-12%fehérje és csak a maradék zsír... igaz nem tartom magam testépítőnek, saját súllyal edzem, megy már a zászló, meg a támaszmérlegek is alakulnak, már 10-12 lépés .egy kézenállva, megvan a szálkás sportos testalkat, nekem ennél több "fejlődés" méretben nem kell.

2017. jan. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ami a ch vs zsírt illeti, ezeket a makrókat te lövöd be, csináld, ahogy neked jó.

A fehérjét nem érdemes 2g/ttkg fölé vinni (kivételes eseteket kivéve, kicsit szór, hogy ki mennyivel fejlődik optimálisan s persze cuccal is más), csak terheli a szervezetedet.

A jelenlegi szénhidrátbeviteleddel nem tudom, mennyi lenne az esélyed a ketózisra, de a fehérjebevitellel elrontod, az tuti. S nincs jele, hogy ez számítana neked, úgyhogy erről ennyit, nem gond, sokunknak jólesik zsírra alapozni úgy is, hogy nem vagyunk ketózisban.


Nem tudom, hogyan akarsz enni. Mert ha rendes fehérjebevitelt akarsz rengeteg zsírral, arra azért vannak módszerek, ha nem is mindenkinek fekszik. Zsíros fehérjeforrások, olajos mag, kókuszzsír, szénhidrátszegény zöldségek.

Ha ez nem megy, akkor persze emelni kell a szénhidrátot, vannak töményebbek is, mint a főtt rizs, amiből azért nehéz lehet eleget enni adott esetben.

Nem szokták javasolni a sok zsírt sok szénhidráttal, de van, akinek egyszerűen nincs más opciója s elég jól elvan vele.

2017. jan. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!