Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen edzéstervet és étrendet...

Milyen edzéstervet és étrendet kell alkalmaznom a megfelelő fejlődés érdekében?

Figyelt kérdés

Jelenleg ott tartok, hogy 1 éve vettem az első kondi bérletemet, viszont nem edzettem folyamatosan, voltak több hetes és több hónapos kihagyások is. Konkrétan szeptember-január teljesen kimaradt, március-július között voltak kisebb kimaradások. Most februártól viszont komolyabban veszem az edzést, legfeljebb 3 nap marad ki.

Korábban csak a felső testemre edzettem, a hasamon kívül (váll,hát,mell,bicepsz,tricepsz). Ezeket felváltva csináltam, mindig 2 izomcsoportra.


Viszont most szeretnék tanácsot kérni.

Egyrészt fontos, hogy a hasam is edződjön, mert idővel kockahasat szeretnék.

Nem vagyok sovány, viszont kövérnek sem mondanám magam. A hasamon van egy kis felesleg, meg a melleimen.

biotech power proteint szoktam szedni az előírt mennyiség szerint.


75 kg vagyok , 170-175 magas, 24 éves.


Az étrendemet eddig nem figyeltem és szerintem nem a helyes étrend amit folytatok. Gyakran eszem zsíros, nagy szénhidráttartalmú ételeket, pl hamburger. Hajlandó vagyok változtatni, annak érdekében, hogy jobban fejlődjek.


Előre is köszönöm!



2017. márc. 12. 11:13
 1/8 Cortez70 ***** válasza:
100%
Teljes testes heti 3 napos edzés kellene pár hónapig, aztán válthatsz teljes osztottra vagy kétfelé osztott heti 3 vagy 4 napos tervre. Kajában számolni kellene a makrókat nagyjából, hogy meglegyen a fehérje, jó zsírok és annyi ch, hogy tudj izmosodni. A kaja nagy részét nem ártana tiszta, nem agyon feldolgozott élelmiszerből bevinni. Pl zab, rizs, bulgur, zöldségek, tojás, húsok, olajos magvak, stb.
2017. márc. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Arra gondolsz, hogy egy hét alatt minden testreszre kiterjedjen az edzés? Egyébként 3x járok hetente
2017. márc. 12. 17:11
 3/8 Cortez70 ***** válasza:
100%
Heti 3 edzés, teljes testes. Azaz mindenre edzel egy edzésen belül. Guggolas, fekvenyomas, evezés, mellről nyomás, bicepsz állva ruddal vagy egykezesekkel, tricepszre tarkóhoz engedés, hasprés, vádli. Minden gyakorlatból 3-4 sorozat.
2017. márc. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
még várok válaszokat, mindenki véleménye érdekel
2017. márc. 20. 12:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet mit hozzáfűzni,Cortez elmondott mindent.Majd látod a fejlődést magadon és a súlyokon.
2017. márc. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Cortez70 ***** válasza:
Nem hisz nekem, de így legalább, te megerősítetted a véleményem. :)
2017. márc. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De, hiszek neked és nagyon köszönöm a hozzászólásokat!
2017. márc. 21. 09:40
 8/8 Cortez70 ***** válasza:
Szívesen. :)
2017. márc. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!