Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kettlebell mellett fekvőzéssel...

Kettlebell mellett fekvőzéssel nem kerülök a túledzettség állapotába? Lent kifejtem.

Figyelt kérdés

Heti kétszer kettlebellezek. Nagyon szeretem, élvezem, minden edzés után izomlázam van :D

Ugyanakkor a mellizmokat és a hasizmokat nem eddzük intenzíven, mármint kettlebellel nem lehet. Ezért itthoni kiegészítésre gondoltam. Hasazáshoz találtam egy nagyon jó "edzéstervet". Mellizomra ahogy láttam, eszközök nélkül kb. csak a fekvőtámasz jó. Régebben csináltam egy edzéstervet, ami szimplán fekvőkből állt. Egy fekvő, majd kettő, majd három... fel egészen tízig, utána egyesével le. Ez egy kör, összesen 110 fekvő. Ebből kellett 3-4 kört megcsinálni. Ha 3 kört megcsinálok ebből, minden nap, kivétel amikor kettlebell edzés van és hétvégén, azzal ugye nem leszek túledzett? (nyilván más tényezők is szerepet játszanak ennek kialakulásában, ezekre figyelik is, itt pusztán az a kérdés, hogy így nem terhelem-e meg túlságosan a szervezetemet)



2017. márc. 21. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:

bellel is frankón lehet fekvenyomni, áthúzást csinálni... csak egy pd kell hozzá...

https://www.youtube.com/watch?v=no4Lb8ag4_o

2017. márc. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

amúgy ha otthon akarsz bellezni, akkor felejtsd el a kettlebell szót, girja legyen a keresőszavad és oroszokat nézz, tőlük tanulj...

a kettlebell az orosz girja butított amcsiknak eladitt változata... egy igazi girjás szemében olyanok a kettlebell edzések, mint a kondisnak a zumba...

2017. márc. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Cortez70 ***** válasza:
Érzed, ha nem tudsz majd regeneralodni.
2017. márc. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A kettlebelt edzővel csinálom nem otthon. Csak ez a kiegészítő fekvős-hasazós edzés menne otthon. :)

Köszi a válaszokat!

2017. márc. 21. 19:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Megszokja a szervezet,ilyentől ne félj!Én is a fekvő kiegészítésen gondolkozok,elsősorban tricepsz gyanánt,de hasra is hasznos.


Hétvége is kivétel? Akkor 3 nap fekvőzöl csak a héten nem?

2017. márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát igazából szombaton is csinálnám így utólag belegondolva, több időm is lenne rá, mint hétköznap. :) Így a vasárnap maradna ki. Szóval 4 nap. Csak azért kérdeztem, mert még sok az a 330 fekvő :D

És hát ez is egy nagyon jó gyakorlat, nem csak egy izomcsoportot eddz, így a kettlebbellen átmozgatott izomcsoportok is rendesen igénybe lennének véve a hét majd minden napján.

2017. márc. 22. 07:36
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a te válaszodat is!
2017. márc. 22. 07:37
 8/9 anonim ***** válasza:

igazából a fekvőtámasz nem egy megterhelő dolog... persze, amíg nincsenek hozzáedződve az izmok, addig nehéz... én minden nap lefordulok reggel az ágyról, 50 fekvőtámasz...

aztán melóban ameddig mindenki a szünetben bagózik, addig én letolok néhány fekvőt, 1lábas guggolásból felugrást, húzódzkodást, estére meg csinálok néhány nyújtó gyakorlatot... ezek nem részei az edzésemnek, ez pusztán része a napi rutinomnak.

2017. márc. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ketlebellel h a túróba ne lehente hasra edzteni?

Csinálj egy hasprsét közbe fogd középen a girját, grantáltan izomlázad lesz.

Mellre is simán lehet edzeni. Mind2 kézbe egy kettlebell aztán nyomás.

2017. dec. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!