Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Dorian Yates féle H. I. T...

Dorian Yates féle H. I. T edzéshez tanácsok?

Figyelt kérdés
Kísérletezek magamon és most döntöttem el hogy belevágok a H.I.T edzésbe viszont mivel ma kezdtem el semmi tapasztalatom vele az alap edzés koncepcióm egy izomra 3-4-5 gyakorlat első gyakorlat előtt 2-3bemelegítő sorozat 10-12 ismétlés között utána 1munkasorozat 6-8 ismétléssel következő gyakorlatnál 1bemelgítő 10-12ismétléssel és így tovább a munkasorozatokat mindig bukásig. Olvasgattam több féle H.I.T változatról valahol a nagyobb ismétlésszámot ajánlottak amit én nemigazán bírok el is vagyok szokva tőle és mindenképp a Dorian féle módszert szeretném megtanulni. Ezt az oldalt találtam róla [link] ez alapján próbálom összerakni az edzésemet egy két gyakorlatot cseréltem ki. Bármilyen tanácsot, tapasztalatot szívesen fogadok aki már próbálta a h.i.t edzést vagy csinálja.

2017. márc. 27. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:

A Dorian-féle edzéseknek a lényege hogy 2-3 sorozatos bemelegítés után (ami egy átlag bodysnak a rendes edzésnek felel meg) egy sorozatban szétégeti a célizomcsoportot, gyakolatilag hányásig. Ehhez egyedül kevés vagy, kell egy edzőpartner, aki még legalább tíz lassú ismétlést segít mikor már nem lennél képes felemelni a súlyt, aztán levenni a felére, és még 20-at beleverni segítséggel úgy, hogy az ötödik után azt érzed nem is bírod még segítséggel sem felelni a súlyt, de tolod bele mint a gép mert muszáj, miközben rettentő fizikai fájdalmaid vannak. Hatalmas lelkierő és egy szadista edzőtárs kell hozzá, nagyon kevesek képesek pár edzésnél tovább csinálni a dolgot, szteroid nélkül pedig felesleges is folytonosan alkalmazni, mert könnyen túledzed magad vele.

Egyébként azt tudom neked javasolni, hogy ne edzéstervekben, hanem változatosságban gondolkozz! Mindig változtass, ne edz egymás után kétszer pontosan ugyanúgy, variálj ismétlésszánot, gyakolatokat, intenzitásfokozó technikákat, legyél kreatív.

Remélem tudtam segíteni.

2017. márc. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy olyan ember edzéstervét akarod csinálni, aki naponta 10 milli anyagot nyom.
2017. márc. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudom nem egy egyszerű teknika, de 1. a tanácsodat köszönöm viszont abszolút nem értek vele egyet ez előtt másfél éveg Team Suleiman féle edzést végeztem és nagyon szépen fejlődtem vele ami gyakorlatilag a H.I.T egyik kifordított változata erre alapozva gondoltam hogy akkor miért ne csinálhatnám ezt illetve van is ismerősöm aki csinálja és ő is szépen tud vele fejlődni naturálon
2017. márc. 28. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!