Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Genetikailag gyenge csontozatú...

Genetikailag gyenge csontozatúként tényleg pokoli nehéz a normális tömegnövelés?

Figyelt kérdés
Extrém vékony vagyok (53 kg) ezért korábban megelégelve a soványságomat, elkezdtem kondizni, de 3 hónapot követően gyakorlatilag 1 dkg-al nem lettem nehezebb. Sőt inkább fáradtabb/fásultabb lettem az egésztől. A nagy igazsághoz hozzátartozik, hogy nem szimplán vékony vagyok, hanem szó szerint női modell alkat. Nagyon vékony csuklóim/karjaim/lábaim vannak keskeny vállakkal és csípővel. A csípőcsontjaim közötti távolság (a két csont vége, ami eléggé kilátszik) mindössze 23 cm (kíváncsi lennék a ti paramétereitekre, mérjétek meg nyugodtan, hogy legyen összehasonlítási alap, milyen pocsék testem van). Akit nagyon érdekel annak akár privátban tudok majd küldeni képet az alkatomról. Nadrágot sem tudok vásárolni felnőtt méretben, mert a legkisebb (30 inch width) is olyan bő rám, hogy az öklöm simán befér oldalra. Ezek tudatában elképzelni sem tudom, hogy valaha akár csak 5 centivel is nagyobb legyen a derekam körfogata illetve, hogy valaha is legyek legalább 70 kiló (már a 65-nek is örülnék). Légyszíves segítsetek és adjatok valami tanácsot, mert szörnyű így élni. :(

2017. ápr. 3. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Irj privatban. En ugyanigy voltam, de mar a valtozas utjan vagyok. 16/f
2017. ápr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

szerintem ez nem genetikailag gyenge csontozat,hanem sima alultápláltság.

az hogy ez most lelki,anyagi probléma,lustaság,vagy csak egy rossz szokás miatt alakult ki,hogy leszoktál az evésről azt te tudod.

számold ki hogy jelenleg mennyi a kalóriabeviteled és hetente növelj rajta egy kicsit,amíg el nem jutsz a napi 3000 cal-ig.

és nem nehéz a tömegnövelés.

ami kihívás lehet egy fiatal gyereknek benne,hogy el kell menni a kajáért a közértbe,el kell készíteni minden egyes nap és kb ennél a pontnál szokott is bukni a tervezet.

2017. ápr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Lazy Lover ***** válasza:
figyú ez a sport nem a türelmetlen emberek sportja de szerintem keress fel 1 szakembert
2017. ápr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen szerintem is a kalóriahiánnyal lehet a gond. Én is olyan alkatú vagyok, mint amit leírsz, és eleinte hiába edzettem, meg próbáltam többet enni, nem volt sok változás. Aztán kiszámoltam, hogy nagyjából mennyi kalóriát fogyasztok naponta, és rá kellett döbbennem, hogy az amit én soknak gondoltam majdnem 800 kalóriával elmaradt attól ami a tömegeléshez ideális lett volna.


Javaslom, hogy számold ki mennyi kalóriányi kaját eszel naponta (ne csak nagyjából, hanem pontosan), és utána számold ki egy kalóriakalkulátorral, hogy mennyit kellene fogyasztanod.


Szerintem

2017. ápr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem is a kajával van a gond, szerintem keveset eszel nagyon, csak annyira ossze van szukulve a gyomrod, hogy észre se veszed. Ezen túl kell esni, és lenyomni azt a kajamennyiséget, ami neked kell, kezdésnek legyen ez 2500kcal.
2017. ápr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!