Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A mesterséges édesítőszerek,...

A mesterséges édesítőszerek, a cukor vagy a méz a legkevésbé káros?

Figyelt kérdés

2017. máj. 9. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
A legrosszabbak a műcukrok aztán a kristálycukor - nádcukor - méz következik .
2017. máj. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én mesterséges édesítőszert biztosan nem használnék.

Inkább az a "taktikám" hogy maradok a sima cukornál (amit már legalább ismerünk) de nyilván próbálom csökkenteni a használatát. A méz meg nem sok mindenben helyettesíti a cukrot. Pl. sütésnél nem lehet minden sütiben kiváltani vele. Úgyhogy sütni mindig normál cukorral sütök. Viszont nem gyakran sütizünk, úgyhogy annyi nem árt.

2017. máj. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Cortez70 ***** válasza:
Edesitobol is van természetes. Stevia. A mesterséges az szar, gondot okozhat hosszabb távon. A méz mehet szerintem ha belefér a makroidba.
2017. máj. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Eritrit?
2017. máj. 9. 12:34
 5/8 anonim ***** válasza:
A mértéktelenség a káros, meg az, hogy mindent édesíteni kell, nem a cukor...
2017. máj. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A méznek vannak előnyei, de elég tömény cukor, annak az összes hátrányával.

Az édesítőszerek sem egyformák. Én a steviát az íze miatt rühellem, inkább a semmi, eritritet és xilitet használok, azt jónak tartom. De nem óriási mennyiségben, ahogy az emberek a cukrot eszik...

Igazából akármeddig meg lehet lenni mindenféle édesítő nélkül, lehet enni normális, sós vagy savanyú ételeket, de én is elég édesszájú vagyok, így azért napi 1 dkg eritrit/xilit képes elfogyni, ha nem is mindennap. Igyekszem leépíteni, de annyira nem pörgök rá, kétlem, hogy megbetegítene ennyi s ilyen édesítő. A xilit is természetes, csak a kinyerése ipari, ez persze a répacukorra is igaz. De a xilit egészségesebb, jót tesz a fogaknak, nem dobja meg nagyon a vércukrot...etc.

2017. máj. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Főleg steviat használok, néha szacharint. Mézzel sincs gond ha nem literszámra tolod. Én amúgy se viszem ezeket túlzásba. Nagy a hiszti a mesterséges édesítőkkel de előbb döglenek bele az emberek a cukorfogyasztásba abban biztos lehetsz.
2017. máj. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A laikusok szerint károsak a mesterséges édesítőszerek, az orvosok szerint nem ha betartod az előírt mennyiséget, döntsd el kinek hiszel.
2017. máj. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!