Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van-e értelme minden nap...

Van-e értelme minden nap edzeni (lásd a részleteket alább! )?

Figyelt kérdés

Tehát a kérdés az lenne, hogy gáz-e az, ha minden napra tennék edzést, nagyon izoláltan (ergo 7 napra lenne külön mell, hát, bicepsz, tricepsz, váll, láb, has), edzésenként kb 35-40 perccel.


Meló előtt, kora reggel edzek, ezért nem mindegy nekem, mennyi idő. Ráadásul otthon, mert az időbe nem fér bele odaérni edzőterembe (ha egyáltalán nyitva van időben), súlyzók, húzódzkodó rúd, pad vannak.


Edzek már elég fiatal korom óta ezt-azt (kisebb-nagyobb kihagyásokkal), tehát nem újdonság a dolog, terembe is jártam bőven, csak kíváncsi vagyok a véleményekre, hogy ilyen rövid, de relatíve intenzív edzések mellett is gond lenne-e a regeneráció?



2017. máj. 10. 08:42
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Az, hogy edzeni akarok, eleve elmondja, mennyire nem kifogást, hanem megoldást keresek. Másrészt pedig kinek hogyan sikerül megoldania az idejét, továbbra sem az volt a kérdés, hogy mennyire vagyok motivált.
2017. máj. 10. 11:01
 12/14 anonim ***** válasza:

Én az év legalább 340 napján "edzem",

Nálam ez gyerekkoromtól alap, hogy napi legalább 1 óra mozgás van, és ebbe nincs beleszámolva a bringával melóbajárás, vagy pl tegnap 2 órán át szaladgáltunk a gyerekkel mert vettünk bumerángokat a decathlonban, de a border collie lefárasztása sincs benne.

Annak amit írsz, nem sok értelme van... pesze bizonyos szintig biztosan lehet így is fejlődni ozomzatban, de kell a regenerálódás... az, hogy én szinte minden nap edzem, nem azt jelenti, hogy nincs időm regenerálódni...

Kb így néz ki egy hetem:

Hétfő súlyzós vagy saját súlyos edzés(mikor mihez van kedvem).

Kedd úszás vagy ha az idő engedi kajak, vagy egyéb vízi sport

Szerda úszás vagy kajak vagy egyéb vízi sport.

Csütörtök súlyzós vagy saját súlyos edzés.

Péntek haverokkal falmászás, vagy tennisz, fallabda, de van, hogy csak pinpongozunk, ha jó az idő, akkor simán csak túrázunk, bringázunk.

Szombat saját súlyos edzés, este capoeira.

Vasárnap futás, bringázás, úszás, kajak...


Persze ezek sokszor változnak is... de tesitanár volt mind két szülőm, belém van nevelve, hogy napi 1 óra mozgás kell.

És szerencsére siófokon lakom.

2017. máj. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ja és az úszást, kajakot stb, nem versenyszerűen kell elképzelni, hanem ahogy éppen szórakoztat a dolog... nameg nem rendes úszodába járok télen, hanem fürdőbe, ahol a napi úszás, egy úszónak épphogy pancsikolásnak minősül... szezonban azért a tóban megvan a 4-5km 1 óra alatt.
2017. máj. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Cortez70 ***** válasza:
Sulyzos edzés nem kell minden nap egy naturalnak. Erről van itt szó. Nem azt írtam, hogy mást nem lehet sportolni! De sulyzosbol elég heti 3-4. Remelem így érthető.
2017. máj. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!