Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Részleges izomszakadás lenne...

Részleges izomszakadás lenne vagy csak durva túledzés?

Figyelt kérdés
3 hete sikerült elég rendesen túlterhelnem a bicepszemet. Egy nap lebicepszeztem, másnap izomlázzas bicepsszel szkanderoztam és le is melleztem. Melledzés közbe a tárogatásnál egyszer csak éreztem hogy nagyon kezd fájni mind a 2 karom de főleg a bal. Az azt követő 2 hétbe a jobb bicepszemnek végig izomlázza volt a bal meg akármilyen kis terhelésre iszonyatosan fájt. Ha megemeltem vele 10 kilót máris úgy fájt hogy majd beszartam, de azt olvastam hogy szakadásnál elvileg nagyon bedagad meg bezöldül kékül lilul nekem meg ez nem történt meg. Most már nagyjából helyrejött de még nem 100%-os. Szerintetek mi lehetett szakadás vagy csak túledzés?

2017. máj. 13. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
izomhúzódás?
2017. máj. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Túledzés. Nincs hozzászokva se a bicepszed, se a lágyrészeid ilyen gyakori és ekkora terheléshez, emiatt nem tudott normál idő alatt regenerálódni. Az izületeknek, szalagoknak, izompólyáknak is erősödniük kell.
2017. máj. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sőt még a csonthártya is sérülhet.
2017. máj. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ennyire nem szoktam leterhetni, most először sikerült. Igazából a szkander volt hatalmas hülyeség izomlázzas bicepsszel úgy hogy be sem melegítettem előtte, de hát a legjobban a saját hibájából tanul az ember, ezután jobban vigyázok.
2017. máj. 13. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!