Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 1db tyúktojásban tényleg...

1db tyúktojásban tényleg ennyi a makró és a kalória?

Figyelt kérdés

Fontos lenne tudnom, hogy mennyi a makró és a kalória 1 db tyúktojásban, mert szálkásítok.


Tényleg ennyi 1db-nak, sárgájával együtt?


Kcal: 76

Fehérje: 6,7g

Zsír: 5g

Szénhidrát: 1g



2017. máj. 28. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
hát ha darabra számolod akkor ki tudja mennyit viszel be mert egynémelyik kétszer akkora mint a másik
2017. máj. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Cortez70 ***** válasza:
Átlagban ennyi.
2017. máj. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát most 8db tojást sütnék meg. Már bele vannak ütve az edénybe. Nem tudom, hogy mennyivel számoljam.
2017. máj. 28. 12:32
 4/10 Cortez70 ***** válasza:
Amennyit írtál, számolj azzal. Gondolom nem pár gram fehérje miatt lesz más a formad, nem sokat jelent, ha nem milligrammra annyi.
2017. máj. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 clint ***** válasza:
A bolti tojásoknak nincs ennyi, ahogy a csirkemellben sincs 24 gramm fehérje.
2017. máj. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Cortez70 ***** válasza:
Boltban is van L méretű tojás, abban simán van ennyi.
2017. máj. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 clint ***** válasza:
egy akkorában igen( L-es), csak ha jol tudom ez az m-es méret a kaloriagurun....
2017. máj. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez 53grammos tojásra vonatkozik, vagyis ezek az értékek, én lemértem 3L-es tojást itthon, és mindhárom 55gramm volt, szóval az m-esben tényleg nincs ennyi tápérték.
2017. máj. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 clint ***** válasza:

kedves előző, az 53 gramm az m-es méret. Az L-es méret 63 gramm felett kezdődik, abban elképzelhető ez a tápanyag, de sztem a kalóriaguru házi vagy tanyasi tojást számolt.

(sztem) Ugye azt azért nem hiszi senki, hogy a bolti meg a tanyasi tojás tápértéke megegyezik.

2017. máj. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hallottam már róla, hogy a jóféle házi tojás tápanyagtartalma más, de ez nem a zsírraés fehérjére vonatkozik, hanem pl. vitaminokra.


53 gramm? Az egy szép, rendes méretű házi tojás. Mérd le a tipikus tojásméretet, amit használsz, nyilván héj nélkül. Én már szemre megmondom, melyik a tipikus tojás, amivel számolok. Napi 8 tojásnál már nem mindegy.

A fehérje és a sárgája aránya is szór, elsősorban a tojásméret alapján, sokkal nagyobb vagy sokkal kisebb tojásoknál külön kimérném az átlagos sárgáját és fehérjét, mert az viszonylag nagy tévedést ad. Ha már számolni akarunk, törekedjünk a pontosságra (nagyon megközelíteni úgyse fogjuk, de mégis).


A fenti adatok jónak tűnnek, én is ilyesmivel számolok.

2017. máj. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!