Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tényleg csak bukásig van...

Tényleg csak bukásig van értelme végezni az ismétléseket?

Figyelt kérdés
Csomószor látom, hogy emberek a teremben még edző felügyelete mellett sem csinálják "szakadásig" az ismétléseket, csak addig, hogy valamennyire elfáradnak, aztán abbahagyják és pihegnek. Én amikor pl. lábnyújtózok, a végén egy fél percig fel se tudok állni a géptől, mert összeesnék, addig hajtom magam. Ezt én gondolom rosszul? Nem szükséges minden gyakorlatban meghalni?
2017. jún. 8. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen te gondolod rosszul. Egyébként ki lehet készülni akkor is egy sorozatban, ha nem bukásig végzed. Nem arról van szó, hogy sose szabad bukásig menni egy sorozatban, de ha gyakran csinálod naturálban, akkor többet árt, mint használ.
2017. jún. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én sose edzek bukásig, mégis fejlődök, szerintem nincs sok értelme. Persze atól függetlenül még keményen edzek.
2017. jún. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A lábnyújtó nem a legjobb példa volt, de mondjuk egy guggolás vagy fekvenyomás esetén a "bunkásig" való edzés a te olvasatodban az, amit már egyedül nem bírsz kinyomni, vagy az amit még pont hogy igen?

Csak mert általában az ilyen testépítős portálok is úgy írják, hogy válassz akkora súlyt, amellyel még mit tudom én 10-12 ismétlésre képes vagy. Szóval ha egyedül edzel és a 12.-et épphogy kiszenveded, akkor kvázi bukásig edzettél, tehát jól csináltad, jól választottad meg a súlyt az aktuális erőszintedhez. De ismétlem, egyedül, segítség vagy épp csalás nélkül.

2017. jún. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Cortez70 ***** válasza:
100%
Nem kell bukasig edzeni, naturalban főleg nem .
2017. jún. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, átgondolom ezt a dolgot. A lábnyújtót azért hoztam példának, mert egyszer pár hónapja még rám is esett az akkor 80kg, mert nem bírtam már visszatenni, úgy kellett a szomszéd srácnak odaugrania, hogy segítsen.
2017. jún. 8. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!