Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Naturál szinten mi az oka,...

Naturál szinten mi az oka, hogy sok gyakorlat feleslegesnek mondható?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam mostanában, főleg ezen az oldalon, hogy rengeteg gyakorlat, amiket régebben istenítettek, tök feleslegesek. Ilyenek pl. tárogatás, áthúzás melledzésnél, a különböző csigás gyakorlatok hátnál, combfeszítő és -hajlítógép, stb...


Másik kérdésem lenne, hogy ti miket végeztek különböző izomcsoportokra, mely gyakorlatokat tartjátok a "legjobban tömeget hozó" gyakorlatoknak.



2017. jún. 30. 19:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Az összetett szabadsúlyos gyakorlatok a legjobbak ez egyáltalán nem újkeletű dolog. Egyébként a felesleges nyilván nem jó szó rá. Most berobbant a szuli mindenki mantrázza, hogy ez felesleges az felesleges, de még a szuli is azt mondta, hogy nem szar, csak van nála soklal hatékonyabb. Ha meg van hatékonyabb miért ne azt csinálja csak? Csak nem szabad, hogy a kiegészítő gyakorlatok a főgyakorlat rovására menjenek. Minden gyakorlat ér valamit, ahol az izom terhelve van és munkát végez. Csak célszerű ezt minél hatékonyabban csinálni.
2017. jún. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg mondjuk amíg 40 kilóval nyomsz fekve és azt is szar technikával, akkor pláne lehet nem a tárogatással meg áthuzással kéne pötsölni hanem megtanulni meg beleerősödni az alapgyakorlatokba. És ez elmondható minden izomcsoportnál.
2017. jún. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Cortez70 ***** válasza:
100%
Mert naturalban jobb ha nagy súlyos alapgyakorlatokkal edzel, így tudsz erososdni és izmosodni. Kis súlyos izolalgatassal csak a koxosok fejlődnek, nekik nem kell akkora stimulus, hogy épüljön az izom. Meg sok gyakorlat sem kell naturalban, mivel nehezebben regeneralodsz.
2017. jún. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Helyedben nem itt keresnék választ, az egész közösség már fanatikusan viselkedik ebben a témában.
2017. jún. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk elolvastad a hozzászólásom láthatnád, hogy semmi fanatizmus nem volt benne, bármelyik állításom alá tudom támasztani.
2017. jún. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem értem amúgy, hogy lehet pl. az vita téma, hogy amíg az alapgyakorlatok nem mennek, amíg abban szar vagy addig hova akarsz 5 gyakorlatok csinálni / izomcsoport. Ez még arnoldék idelyében is alap volt.
2017. jún. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát én sosem csináltam sok gyakorlatot. Mindig az alapgyakorlatokat csináltam, orrba szájba. El kell mondanom, bejön. Izmosodok,erősödök.

Igazából engem inkább az erő érdekel, amit főleg alapgyakorlatokban mérnek.

Nyilván csinálhatnék pl. tárogatást. De minek, ha tudok helyette fekvenyomni. És az jobban beválik.

2017. jún. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Lazy Lover ***** válasza:
olyan nincs hogy felesleges gyakorlat
2017. jún. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Lemész egy átlag terembe, nézd meg pl. Hány ember van aki lábra 4-5 gyakorlatot végez és ebből hány tud a testsúlya kétszeresébe 1x beleguggolni. Elmondom neked nem sok. Frank Zane aki mindig is az atom izolátor edzés híve volt, még ő is beleguggolt 90 kilósan 180ba 10x. Ass to grass.


Lemegy a full kezdő a terembe edzeni. 1-2 év alatt magára pakol 10 kiló izmot, egyéntől függően. Aztán valamit még 1-2 évig talán fejlődik és hopp megáll a fejlődés. Mindenkinél. Kaja rendben, pihenés rendben, nem tud nőni max zsírbann azt hiszi elérte a genetikai maxát, pedig a közelében sincs. Mit csinál ilyenkor a többség? Egyik fele nekiáll koxolni, a másik nézi, hogy edzik a kiss jenő pl., agyontolja a volument, szétizolálja magát hasztalan. Mit csinál az értelmes? Elkezd erőemelni bazki. Mellete izolálgat is, bodysan is edz, de rájön agyilag hogy ezen a platón csak akkor ugorhat át, ha erősebb lesz. Ez mindig is így volt így is lesz. Ez nem ember függő és ez nem szulejmán. Ezt Reg Park is tudta, vagy mondhatnék régebbi arcokat is, már a húszas évekből.

2017. jún. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És nem azért írtam a jenőt, hogy bántsam. Egyébként a jenőt is láttuk már tárogatni 2x45 kilóval, atomlassan, magas ismétlés számmal. Tehát a jenő se gyenge. Egyébként tudjátok még miért nem fogja rengeteg profi azt mondani, hogy használj nagy súlyt is, mert kell? Azért mert tudják, hogy az emberek többsége bszik helyesen edzeni nem fogja venni a fáradtságot. És nem kell a felelőség, tudják, hogy ha a 20 kilóra felpakolt csigának ugrik neki, akkora sérüles úgye éri, viszont nagyobb szabad súlyokkal ha valaki eszetlen, annak annyi lesz. És senki nem akarja ezt a kockázatot bevállni. Pár hülye megnyomorodik, aztán megy az újjal mutogatás.
2017. jún. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!