Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kell két-három óránként enni...

Kell két-három óránként enni napi ötször, vagy elég mondjuk ha két-háromszor eszek nagyobb időközönként?

Figyelt kérdés
2017. júl. 2. 03:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Elég a két-három étkezés. A napi össz bevitel számít.
2017. júl. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ehetsz ritkábban is, mint napi öt. Csak vigyázz, hogy ne ingadozzon nagyon a vércukorszinted.
2017. júl. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Klanwarrior ***** válasza:
9%

A napi két evés azért kevés, mivel ilyenkor átlagosan 12 óra telik el két étkezésed között.

Evés után anabolikus folyamatok mennek végbe néhány órán keresztül, amíg lebontod a fehérjét aminosavakra és az a vérbe kerül, ahonnan megy az izmokba, ezzel izmot építve fel. Ezek a folyamatok nem tartanak tovább még lassú felszívódású fehérje bevitele (túró) mellett sem 8 óránál tovább, ami azt jelenti, hogy a szervezeted maximum 8 órán át képes anabolikus járaton működni, aztán áttér egy időre az antikatabolikus állapotba, ahol már nem építesz izmot, és nem is bontasz le. Ez fejlődés és regenerálódás szempontjából nem a legkedvezőbb. Az izomnöveléshez állandó tápanyagot kell biztosítani a szervezetünknek ahhoz, hogy az edzés során elszenvedett sérüléseket kijavítsa.

Én azt mondom, hogy 4, maximum 5 óránként érdemes kajálni, ami úgy napi 4 étkezést jelent. Akinek csak 3 étkezés fér bele, az dobjon be egy fehérjeshaket az egyik helyett. (Éjszaka nyilván pihensz 8 órát evés nélkül:D)

2017. júl. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Nagy adag fehérjét sem érdemes bevinni egyszerre, mert nem fog mind hasznosulni.

Kétszer megeszel 80g fehérjét az nem túl szerencsés...

2017. júl. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
3. De azt is vedd figyelembe, hogy az emésztőrendszerednek jót teszel ha legalább annyi ideig hagyod pihenni mint ameddig dolgozik, vagyi legalább 12 órán át ne egyél semmit.
2017. júl. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Klanwarrior ***** válasza:
24%

Oké, de akkor most az emésztőrendszerünknek akarunk jót tenni, vagy izmosodni? Sajnos a kettő nem egyeztethető össze igazán.

A profi testépítők napi 5-6 alkalommal esznek, van, aki hajnal 2-kor felkel azért, hogy egyen, nehogy leálljon az anabolizmus. Ez a sport ezt követeli. Ennyi erővel nem guggolunk, mert nem tesz jót a térdnek.

2017. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 palilaci ***** válasza:
100%

Nem, nem kell. Nem koveteli meg.

A vercukorszintednek meg semmi baja nem lesz, ha figyelsz a tapanyagok megfelelo aranyara.

Engem kicsinalt a 4 orankenti eves. Egyfolytaban puffadtam, ingerult voltam.

Most eszek napi 2x, amikor jo volt az etrendem izmosodtam, most meg stagnalok mert leszarom mi van. Tok jol vagyok, van energiam es nem akkor eszek amikor a shopbuilder meg a tapkieg marka (mert ezek ketten terjesztik ezt, vajon miert) azt mondja ido van, hanem amikor a testem jelez, hogy ehes vagyok. Gondolom senki nem megy el hugyozni se ha nem kell. Tok jo dolog beosztani az egesz napodat, aztan meg egy moziban is ugy nezni meg egy filmet, hogy eloveszed a csirkerizst mert ido van, csak neha olyan jo lenne a sajat testunkre hallgatni, mert lehet ilyenben sokkal okosabb mint Mi. Vagy mondok masik peldat. A legutobbi edzes utan feldagadt a terded. Labnap jon ma. Erzed, hogy nem okes meg, de 2 nap mulva mar rendbe is jonne. Mit csinalsz? Edzel mer haboru van meg ott a terv azt tolni kell, vagy hallgatsz a testedre?

A profikat meg nem kellene natural hobbistakhoz hasonlitani. Ha nem menne inzulin meg 3 fele hormon, be se epulne az a napi 7-8 ezer kaloria. Ennyi kcalt meg jo, hogy csak tobb etkezessel tud bevinni.

2017. júl. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Profi testépítők meg izolálnak is és 5x akkorák mint te vagy én, akkor kövessük őket? Két külön világ a profi és a natural testépítés, a natural testépítés még mindig az egészségről is szól.

Ha napi 3x eszel akkor is pont úgy fogsz fejlődni mintha napi 5x vagy 4x eszel, te próbáltad már? Mert én igen. Felesleges ezekkel az anabolikus és katabolikus folyamatokkal foglalkozni, azt is mondja a shopbuilder, hogy ha nem eszel 3-4 óránként akkor a szervezeted aátvált katabolizmusba és bontja le az izmokat. Mégis kísérletek alapján kiderült, hogy 48 óra teljes fehérjemegvonás után kezdte a test bontani az izmokat. De tőlem aztán egyél 4 óránként és kellj fel éjjel 2-kor is, nehogy abbamaradjanak az anabolikus folyamatok? (Azt megjegyzem hogy jó nagy ökör az aki képes megszakítani az alvását étkezéssel, mivel köztudott hogy a regenerációs folyamatok nagy része ilyenkor mennek végbe is az izom is ilyenkor épül, többet ártasz mint javítasz azzal, ha te ökör módjára felkelsz hajnalba enni)

2017. júl. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Klanwarrior ***** válasza:
36%

Én sem arról beszéltem, hogy egy naturál hobbitestépítőnek úgy kell kajálnia, mint egy profinak, csupán megjegyeztem az ő életmódjukat.

Kinek a pap, kinek a papné. Nekem iszonyú gyors az anyagcserém, ha elhanyagolom az evést, azaz ritkábban, vagy nokedli szinten eszek, akkor stagnálok, vagy fogyok. Nekem nagyon oda kell figyelni erre. Akinek nem, az meg örüljön.

2017. júl. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%
Ember miről beszélsz? A fogyás vagy a hízás vagy a stagnálás nem attól függ, hogy naponta 3x vagy 5x eszel, hanem hogy mennyi a napi beviteled, ha neked 3000kcal kell a tömegeléshez, akkor mindenképp hízol, ha azt 3 kajálással viszed be vagy ha 5-tel. Meg egyébként is, a szervezetben semmi sem azonnal történik, ha nem eszel semmit 24 órán át akkor is csak víz megy le, csak utána kezd izmot vagy zírt bontani.
2017. júl. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!