Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet ugyanolyan jó eredményt...

Lehet ugyanolyan jó eredményt elérni csalókaja mellett ha a kalóriafelhasználás ehhez igazodik?

Figyelt kérdés
Tudjátok van sok szálkásan izmos ember, akiknek a fehérjebevitele magas viszont a szénhidrát az pizza csoki meg ilyenek. Tudom, hogy a szemét kaja gyorsabban szívódik fel és jobban emeli a vércukrot de amúgy ugyanaz a szénhidrát mint a komplex szénhidrátforrások. Nekem jelenleg a fehérjebevitelem extra magas állati eredetű a szénhidrát egy része minőségi pl:zabpehely a másik része meg szemét (pl: csoki meg ilyenek) és a formám nem lett rosszabb mint volt sőt jobb lett, igaz sokkal többet mozgok a súlyzós edzés mellé mióta szemetet is eszem rendszeresen. Egyik barátom is csak szemetet eszik és ő még nem is figyeli a fehérjebevitelét annyira mint én é ő is izmosan szálkás (kézilabdázik éget el rendesen kcal-t). Ha a fogyáshoz kevesebb kalória kell akkor akkor is fogy valaki, ha nem eszik tisztán ez biztos. Ha pedig a fehérjebevitele pl 3 gramm testtömeg kg akkor izmot se bont többet mint tiszta evés mellett. Ha pedig tömegel akkor ha bevisz pl 300kcal többletet tiszta kajából akkor ugyanannyit hízik zsírból mintha ugyanannyi többlet szemét kaja mellett származna mert a kalóriabevitel számít. Tehát szálkásítani és tömegelni lehet rossz kaja mellett is ugyanolyan hatékonyan ha a bevitt/elégetett kcal aránya jó? A fehérjebevitel az a vizsgált esetekben (ami ugye a tömegelés és a szálkásítás) mindig megfelelő ez fontos. Azt látom hogy lehet viszonylag zsírmentesen tömegelni és izomvesztés nélkül fogyni szemét kaja mellett magas fehérjebevitellel. Én ezt látom, ezt tapasztalom ti mit gondoltok erről?

2017. júl. 8. 11:45
 1/7 Cortez70 ***** válasza:
100%
Jó genetikával, jó anyagcserável, inzulinérzékenységgel lehet jó formát hozni szemét több szemét kajálással is, mivel főleg a makrotápanyagok aránya, mennyisége a mérvadó. Viszont a 3g x ttkg fehérje naturálban fölösleges, nem használod fel, csak drágábbat szarsz. Kicsi a fehérjeszintézis naturálban, elég a 2g x ttkg, a többoit elégeted energiaként, ami drágább üzemanyag, mintha menne ch-ból vagy zsírból és veséd is fölöslegesen terheled a többlet fehérjével.
2017. júl. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A 3gramm testtömeg kilogrammonkénti fehérje diéta alatt volt tömegelés alatt kevesebb. Tudom, hogy sok de megnyugtat az izomvesztés minimalizálása mellett mert én sokat mozgok bár belegondolva tényleg túlzás volt. Cortez70 megkérdezhetem, hogy amit írtál az diétára és tömegelésre is vonatkozott? Ez nem egyértelmű számomra.
2017. júl. 8. 12:13
 3/7 A kérdező kommentje:
Mármint az, hogy lehet jó formát hozni
2017. júl. 8. 12:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék arra a "szálkásan izmos" formára...
2017. júl. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Cortez70 ***** válasza:
Mindkét folyamatra írtam.
2017. júl. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az egy dolog hogy fogysz ha kimatekoztod hogy x szelet pizza +kakaós csiga elfogyasztása után is kalória deficitben maradsz... viszont ha rossz minőségű szénhidrátokkal oldod meg az energia szükségleted akkor annak az edzésed látja majd a kárát. Szóval a gyrosból nyert zsír és a kakaós csigából nyert telített szénhidrát elég nagy részét fogja kiadni a napi kalória szükségletednek de ezen felül még összetett szénhidrátokra is szükséged van. Plusz fehérjére mert a napi 2g/testsúly kilogramm proteint nem fogok tudni fedezni ezekből.
2017. júl. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó a csalókaja mellett van komplex ch és elég fehérje. Az energia igény meg magas tehát tiszta kajára is marad hely. Amúgy köszönöm a válaszokat.
2017. júl. 8. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!