Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ennek az 5x5 elképzelésnek...

Ennek az 5x5 elképzelésnek van értelme?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy csinálja-e így valaki ezt a fajta edzésmódszert, de eddig én mindig azt olvastam (itt is, más oldalakon is), hogy egy adott súllyal 5 sorozat, majd kövi edzésen/héten 2,5 kg emelés.


Úgy nem lenne jó, hogy mindig azzal a súllyal csinálnám az 5 ismétlést, amivel azt még pont tudom? Tehát ahelyett, hogy pl. 70 kg-mal nyomnék fekve 5-öt, kezdenék 75 kg-mal 1, talán 2 sorozatot, majd 72,5 kg-mal, így tovább...


Persze ebben az is benne van, hogy az 5. sorozatot már csak 67,5 vagy 65 kg-mal csinálnám, de ennek van így értelme? Vagy jobb inkább a hagyományos módszer?



2017. júl. 17. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hivják dropsetnek vagy vetkőzős sorozatnak. Mindennek van értelme ami stimulust ad, de a hagyományos 5x5 nagyobb, folyamatos progressziót garantál.
2017. júl. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az lenne a cél. Minél nagyobb progresszió, minél gyorsabb erő- és izomtömeg-növelés. (Inkább izomtömeg)


Eddig ott tartok, hogy a fekvenyomásom 70 kg-8 ismétlés, felhúzás 100 kg-8 ismétlés, guggolás 100 kg-8 ismétlés. És ez sajna a 77-78 kilómhoz elég nudli még.


Gondoljátok, hogy érdemes lenne egy ICF-et csinálni, míg el nem érek egy normálisabb fejlettségi szintet, majd aztán egy Madcow-t, aztán Texast? Ezeket lvastam itt, hogy viszonylag jól összerakott tervek, és jó kajával eredményesek is. Eddig sajna kaja sem, edzés sem volt százas.

2017. júl. 17. 20:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Csinálhatod ezeket is, ahogy leírtad, vagy egy saját 5x5-öt alapgyakorlatokkal. A lényeg, hogy ha elkezdesz egy programot bízz a programhan, csináld tiszteségesen türelemmel. Ha elbizonytalanodsz és nekiállsz variálni az a legroszabb.
2017. júl. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hülyeség.Ha így csinálod,túledzed magad.Nem az az edzés lényege,hogy kinyírd az adott izmot.Kezdd el egy kis súllyal,emeld minden edzésen,amíg bírod.A teljesítőképesség alatt kezded és felette fejezed be.A fejlődést az jelenti,ha megvan a progresszió
2017. júl. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És igen ICF-et vag starting strenght-et nyomass
2017. júl. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*Az "ezeket" alatt az icf-et értettem majd a texast, nem a vetkőzös dologra.
2017. júl. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!