Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen mozgást/gyakorlatokat...

Milyen mozgást/gyakorlatokat és táplálkozást ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az adataim: 67 kg, 158 cm, nő.

Elvileg ez már a túlsúlyos kategóriába esik. Netes kalkulátor azt írta, az ideális súlyom 52 kg lenne. Soha nem voltam 60 kg-nál kevesebb, és ez is lenne a kitűzött célom.

Szültem már, tisztában vagyok vele, hogy a hasam úgysem lesz már "jobb". A nagy fenekem kevésbé zavar, a vastag combom már inkább. A derekam viszont vékony. Ezt csak a genetika miatt írom le, 60 kilósan is ilyen volt az arányosságom.


Régebben taposógépet használtam és sokat sétáltam. Kézi súlyzóm van itthon, ezeket jobban preferálom, mint az ismétlős gyakorlatokat.


Az igazán nagy kérdés inkább a táplálkozás lenne. Vegetáriánus vagyok, semmilyen húst nem eszem, még halat sem. Az utóbbi időben sajnos több cukros ételt ettem (ezzel együtt viszont csökkent a zöldség/gyümölcs bevitelem), így ezt most próbálom csökkenteni, majd elhagyni, és újra visszatérni a több gyümölcsre/zöldségre. A folyadékbevitelem is kevés, kb napi 1 liter víz.


Szóval az elsődleges célom -7 kg. Illetve láthatóan izmosabb kar/comb, mivel ezek a kritikus "vastagabb" részeim, és szeretném ha formásabb lenne. A nagy fenekem nem zavar, max a nadrágvásárlásnál. XD


2017. júl. 22. 23:55
 1/2 A kérdező kommentje:
Az "ismétlős gyakorlatok" alatt a nem súlyzóval végzendő ismétlősöket értem.
2017. júl. 22. 23:57
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés az étrend terén? A makrókat tekintve rád is az vonatkozik, mint másokra. Megfelelő fehérjemennyiség kell, némi zsír s te is nyilván szénhidrátra fogod alapozni az energiabeviteledet, mint a többség. Mint sima vega, akármennyi fehérjét bevihetsz rendes ételből probléma nélkül egy rendes étrenden, neked nyilván nem kell rengeteg, edzés mellett mondjuk napi 80-100 gramm jó lehet.


Innod többet kell.


Végre egy (másik) nő, aki nemcsak lábat és hasat akar, hanem karokat... Nagyon helyes, a hurkakarok nem szépek, de a spagettik sem.


Remélem, van elég súly, elszántság, némi tudás, ami persze menet közben is fejleszthető s akkor menni fog :)

2017. júl. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!