Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fekvenyomás - hogy tudnék...

Fekvenyomás - hogy tudnék feljebb menni a súlyokkal?

Figyelt kérdés

Amikor kezdtem az edzést, akkor 60 kilóval ment 1-2 ismétlés, és az volt a maximum. Jelenleg a rekordom 90 kilóval 1-2 ismétlés.

Sok módszert próbáltam már, de egyikkel se haladtam előre.


5 szériát csináltam vele. 8-10 ismétlés

1. széria: 40 kiló

2. széria 50 kiló

10 kg haladtam felfelé. 5. széria 80 kiló. A 90-et csak néha-néha próbáltam be.


Másik módszer ez volt:

1. széria: 40 kiló (6 ismétlés)

2-3. széria: 60 kiló (6-8 ismétlés)

4-5 széria 80 kiló (6-8 ismétlés, de csak 3-4 ment)


Jelenleg azt csinálom, hogy egy adott súllyal nyomok le 5-6 szériát.

Bemelegítek 40 kg, aztán a 2. széria 70 kiló és azzal tartom 5-6 szériáig. Minimum 6 ismétlés.


A legnagyobb problémám az, hogy rögtön bedurran a mellem, és szerintem az miatt nem tudom növelni a súlyokat. Már a bemelegítés 40 kilóval bedurran. Nagyobb súllyal meg nem bírok kezdeni.


Gondolkoztam azok, hogy nem bench-csel kezdek, de nem tudom, hogy jó ötlet-e.


Emellett még csinálom a fekvenyomást döntött padon egykezessel, ahol viszont 20 kilóról haladtam 37 kilóra. Alig 1 év alatt.


19 éves vagyok.

Bocsi, kicsit hosszú lett.


2017. aug. 10. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:
ICF 5x5 vagy Starting strenght edzésterv
2017. aug. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Icf 5x5-t ajánlom én is, de nyomhatsz egykezes sulyzokkal is,nekem az is segített,mikor elakadtam.
2017. aug. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!