Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Reggel edzés előtti reggeli...

Reggel edzés előtti reggeli szükséges? L-Carnitine bevitele súlyzós edzés és aerob mozgás előtt, vagy súlyzós edzés után, aerob mozgás előtt? (Több info lent. )

Figyelt kérdés

Annyi a helyzet, hogy minden héten 5 alkalommal eljárok edzeni a városba, reggel.. busszal. Ez általában úgy zajlik le, hogy felkelek 7-kor és olyan 9-10, legkésőbb 11 tájékán nekiállok a súlyzós edzésnek. Ezután hazaérek, eltelik olyan 1-2 óra, majd aerob mozgásként elkezdek szobabiciklizni, olyan 40-60 percet (kedv, energiafüggő).

Az L-Carnitinet a súlyzós edzés előtt egy fél órával viszem be ( egyelőre 250mg ), majd miután hazaérek, akkor ejtem meg a reggelit. A reggeli után pedig aerob. Mit gondoltok ez így jó? Ja meg megiszok egy ISO WHEY Zero fehérjeturmixot a súlyzós edzés után, aerob előtt.

Esetleg ha kellene még plusz infó, szivesen adok.

A válaszokat pedig előre is köszönöm.



2017. aug. 14. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is vettem L-carnitint, életem legfeleslegesebb kiadása volt, ez csak egy ilyen újabb marketingfogás, úgyhogy azt válaszra se méltatom. a fehérjére még azt mondom oké, lehet értelme. én is vettem egy 5 kg vödörrel, aztán patika mérlegen számolgattam hogy mennyi fehérjét viszek be...de ez nevetséges...egy kezdő akinek ilyen kérdése van, elősször az edzését maxolja ki, a kajára is figyeljen oda persze de neki még nem az a legfontosabb, hogy 5 szem rizzsel többet vagy kevesebbet kell ennie aznap. súlyzós edzés után szokták ajánlani a gyors felszívódású fehérje tudmixot, de egy kezdő edzés nem annyira kimerítő, hogy ez létfontosságú legyen. de oké ha ragaszkodsz hozzá idd a fehérjét. am a napi összfogyasztás a lényeg nem az hogy 7.00kor vagy 7.05kor viszed be. Az L-carnitinet meg ne vedd többet..
2017. aug. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Alapvetően az összbevitel s az számít, hogy neked hogyan esik jól, reggeli előtt vagy után vagy több energiád, hogyan kényelmes...etc.

Sokunk éhgyomorra szeret és tud edzeni, másoknak pedig enniük kell előtte s bizonyára akad, akinek így is, úgy is működik a dolog.

2017. aug. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. aug. 15. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!