Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kreatin szedésének szabályai?

Kreatin szedésének szabályai?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 1 éve edzem és szeretnék elkezedni Kreatin kapszulákat szedni! 65 kilo vagyok.

Ezt a kiszerelést rendeltem meg a Kreatinbol.

Esetleg írnátok rola véleményt,és mindent amit a kreatin szedéséről tudni kell? Hany gramm kreatin van egy ilyen kapszulában?



2017. aug. 16. 22:13
1 2
 1/11 anonim válasza:

*16/f

És itt a kratin: [link]

2017. aug. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is: utána kellett volna járnod mielőtt rendelsz, msot gyakorlatilag 2400 forintot fizettél 90 gramm kreatinért. Hogy érezd hogy ez mennyire nem éri meg, 6000 forintért lehet kapni 1000 grammot.


Másodszor: Ha elolvasod az összetételt látod hogy 2 kapszulában van együttesen 1,5g, vagyis kapszulánként 0,75g.


Kreatinból csak sima, por formában kapható kreatin monohidrátot vegyél. Semmi nem bizonyítja hogy a többi hatékonyabb lenne. Napi ~5g mehet, úgy kb életed végéig ha akarod.

2017. aug. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha vettél egy bármilyen terméket, a dobozán biztos rajta fog írni mindent.

A kreatint bírod kúraszerűen és minden nap inni, fogyasztani. A kapszulát nem tudom, hogy hogyan mennyi gramm megy a kúra alatt, de a dobozán van az, hogy testsúlyonként mennyi kapszula. De az is rajta van, hogy ha kúrát nem akarsz, akkor mennyi a napi kapszula.


De ha kreatinról van szó, és szerintem más kiegészítőknél is úgy van, hogy a por forma sokkal "hatékonyabb", mint például a kapszula.

Esetleg ha venél majd kreatint, mindig MONOHIDRÁTot vegyél. Kivéve akkor, ha attól például hasmenésed van. A por, hatás, és ár tekintetében megelőzi a kapszulás kiszerelést.


Kapszulát olyanok szoktak venni - enni, akik nem bírják elviselni a kreatin, illetve más termék ízét. Bár szerintem azt a pár kortyot ki lehet bírni. Főleg, hogy meg szokták ízesíteni.


Ha a közeljövőben vennél kreatint, és kúraszerűen alkalmaznád tömegelés szempontjából, akkor ajánlom neked a "Krea Star"-t a Scitec-től. 540 gramm (60 adag), az első kúra során 10 kiló biztos rád megy.

Ha a kúrát kihagynád, akkor is rengeteget dob az energiádon.

2017. aug. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#3-ra ne hallgass kérdező. Nem kell sciteceset venni, az fölöslegesen drága és kúraszerűen se kell szedni, mivel nincsen semmilyen pozitív hatása a minden napi szedéshez képest.


10kg pedig nem fog feljönni kreatintól, általában 1-2 kiló vizet köt meg és annyi.

2017. aug. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

#2.Az miért van, ha 1 kapszula 0.75G kreatint tartalmaz, és ugye, 65/3=21G kreatint kéne szedni/nap, akkor miért van az hogy napi max 8 kapszula? ami max. 6g?

És erről mi a véleményed? [link]

2017. aug. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Miluska

Amit linkeltél, nem alkalmas kúraszerű használatra. Inkább csak minden nap megiszol belőle xy grammot (20kg testsúlyhoz 1 gramm).

Megéri megvenni. Ha nem ittál még monohidrátot, akkor érdemesebb inkább kisebb csomagolást megvenned, hogy kitapasztald, hogy milyen nem kívánt hatása lesz (hasmenés). Ha már ittál, akkor nyugodtan vedd meg az 1kg csomagot.

2017. aug. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kreatint még mindig nem kell kúraszerűen használni, nincs semmilyen előnye csak hamarabb elfogy. Aki ezt valamiért nem hiszi, az az alábbi linken tájékozódhat.


[link]

2017. aug. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#5 Honnan veszed hogy neked 21 gramm kell? Kb napi 5-nél többet nem nagyon tudsz feldolgozni, ezért is fölösleges a kúra szerű töltés.
2017. aug. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A kreatint nem veszi fel azonnal a szervezet teljes mértékben. Ezért kell legalább pár nappal előbb elkezdeni a szedését. Nálam már három napi szedés után jelentkezik az előnye. Végül is írják, hogy nem kell tölteni, de az úgyis töltődik, viszont egy nap alatt nem sokat veszünk fel belőle. Tapasztalat. Csak több napi szedés után telítődik annyira a szervezet, hogy érezzük a feszülő izmokat és a robbanékonyságot az izom munkában. Amikor kettesével lehet szedni a lépcsőket könnyedén, mint ha repülne az ember felfelé, rövid távon fáradás nélkül.

A Margit-hídnál szoktam a HÉV-től felfutni a mozgólépcső mellett amikor kedvem van, és hamarabb érek fel mint a lépcső.

Igaz, kerékpározáshoz használom és azért a lábam erősödik.

2017. aug. 18. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor jó kúraszerűen használni a kreatint, ha olyan típus vagy, aki nagyon megérzi erőszintben mikor elkezdi szedni...

De itt is a kúraszerűségnek csak egy egonövelő értelme van, mivel egy idő után hozzászoksz és nem érzed, hogy pluszt kapsz tőle... ezért szeretem kúraszerűen.

2017. aug. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!