Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ideális ez a mikro bevitel?

Ideális ez a mikro bevitel?

Figyelt kérdés

Most kezdek tömeget növelni, és a napi tápanyagbevitelem így néz ki:


210 g fehérje (sehogy nem tudok kevesebbet bevinni)

450 g szénhidrát (cukor csak a reggeli gyümölcsben)

50-60 g zsír

40 g rost


Magasságom: 176 cm

Testsúlyom: 70 kg

Alkatom: valahol a mezomorf és az endomorf között. kb 14%-os testzsír, de alapjában nehezen hízó tipus vagyok.

Aktivitásom: Heti 5-6 nap nehéz fizikai munka, 5 nap edzés, teljes bontásban: mell-bicepsz-váll/láb-hát-tricepsz


Kiegészítők: multivitamin, izületvédő, májvédő, 25 g L-glutamin/nap, 2000 mg L-carnitin (energizál és segít lenntartani a testzsírt.)


Köszönöm a válaszokat!



2017. szept. 4. 12:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Makrót akartam írni vagy tápanyagot, bocsi! A rost pedig tudom, hogy közvetlenül nem játszik szerepet, és csak megemlítettem.
2017. szept. 4. 12:32
 2/12 Cortez70 ***** válasza:

Makro. Amúgy meg rengeteg a fehérje, neked kell kb 120-140g naponta.

Zsír az ok. Ch meg tapasztalati úton derül ki, hogy neked mennyi kell.

Baromság heti 5'edzes naturalban. A teljes osztott is hülyeség kox nélkül.

2017. szept. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Tegnapi étrendem:


Reggli: 1 gyümölcskonzerv


Edzés


Tízórai: 3 tojás, 60 g bacon, fépl konzerv gomba, 2 teljes kiörlésű zsemle


Napközben elosztva: 100 g palatínóz


Délután: 150 g Myprotein Impact Weight Gainer


Kora este: 150 g Myprotein Impact Weight Gainer


Vacsora:


250 g csirkemell grillezve

100 g rizs

200 g párolt brokkoli


Lefekvés előtt: 60 g Myprotein Bedtime Extreme


Összesen


3480 Kcal, 250 g fehérje, 462 g CH, 58 g zsír

2017. szept. 4. 13:13
 4/12 A kérdező kommentje:

Tudom hogy sok a fehérje, de egyszerűen nem tudok kevesebbet bevinni. Láthatod a tegnapi étrendemből.


Azért csinálok teljesen osztott edzést, mert jobban szeretem a rövid, intenzív, és gyakori edzéseket, mint a hosszú, ritkábbakat. 2-3 naponta tartok egy pihenőt.


Amúgy köszi a választ!

2017. szept. 4. 13:15
 5/12 anonim ***** válasza:
45%
Vacsorára hagyd el a csirkét es maris kevesebb a fehérje. Naturalban tényleg nem kell 3g/ttkg. Boven elég amit Cortez írt!
2017. szept. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem a csirkét kell elhagyni, hanem a 300gramm Myprotein Impact Weight Gainer szarságot. Majdnem 50 gramm cukor van benne.
2017. szept. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne tudnál bevinni kevesebbet? Hagyd el az idióta tápkiegeket. A tömegnövelő kidobott pénz. Akkor már inkább vegyél egy olcsóbb tejsavófehérjét. A palatinóz is felesleges. Inkább törekedj arra, hogy normális kajákból vidd be a ch-t. Ehetsz akár pékarúkat és tésztás ételeket is, zabos turmixot tejjel és fehérjével vagy banánt, ezek még mindig jobbak mint a tömegnövelő. A zsírt lehet még emelni picit, 1g/ttkg-ig nem para.


Amúgy még egy jó tanács: próbálj meg nem gyorsan hízni, elég moderált kcal többlet.

2017. szept. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, elírtam, ne a csirkét hagyd el hanem tapkieget vacsira. Igazuk van a többieknek,rendes kajabol is tudod fedezni a makrókat.
2017. szept. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket! A napi 2 tömegnövelőt a munkahelyen iszom, kaja helyett. Ti hogy oldjátok meg ezt? Mit esztek suliban/munkában?
2017. szept. 4. 23:35
 10/12 A kérdező kommentje:
Illetve hogyan tudok nagymennyíségű szénhidrátot bevinni tápkiegészítők nélkül, úgy, hogy közben ne emelkedjen a fehérje és zsír bevitelem? Ha elhagyom ezeket, az azonnal 200 g minusz, amit valahogyan pótolni kell. Tudom mik a CH források: rizs, tészta, stb, de ezeket nem ehetem önmagában...
2017. szept. 5. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!