Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi az ideális szénhidrát...

Mennyi az ideális szénhidrát és fehérje bevitel egy 15 éves számára?

Figyelt kérdés
Eldöntöttem, hogy szeretnék sportolni és egy kicsit fittebb lenni, mert nagyon zavaró tud lenni, hogy tesi órán alig bírok futni és idegesít, hogy nehezen tartom az iramot a többiekkel. Meg hát egészségesebb is szerintem, ha valaki sportol és megfelelően étkezik. Nem fogyni szeretnék, hanem formásodni és izmosodni. Persze tudom, hogy ez nem megy egy kis fogyás nélkül, mert ugye zsírt égetünk mozgás közben. Azok válaszát várom, akik már tapasztaltabbak egy kicsit ebben a témában. Szeretném azokat megkérdezni, akik értek is el eredményt a sportolással, hogy egy 15 éves lány számára milyen egy megfelelő étrend? Hányszor egyek egy nap? Mire ügyeljek? Tapasztalatlan vagyok ebben az ügyben és nem tudom, hogy kell összeállítani a megfelelő étrendet. Bátyám ő edzett egy csomót még gimis korában és jelentős eredményeket ért el. Mondta, hogy menjek fel a bodybuilder oldara ott leírnak mindent, amit tudnom kell. Ott leírták ugye,hogy mibe mennyi fehérje van meg szénhidrát. De nem tudom, hogy miből mennyi az elegendő. Előre is köszönöm mindenki válaszát.

2016. dec. 27. 01:28
 1/4 A kérdező kommentje:
oldalra*
2016. dec. 27. 01:31
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem írtad hogy hány kiló vagy. Sárga kapszula online ingyenes könyvet ajánlom minden benne van. Fehérje 1-1,5g testúlykilónként ami kellhet. Szénhidrát illetve a zsír pedig energiát ad attól függ mennyit eszel melyikből illetve hány kiló vagy. 0,5-1g /tskg zsír szokott lenni ajánlott és ehhez igazítani a szénhidrátot kcal tekintetében. 1g fehérje 4kcal,1g szénhidrát 4kcal,1g zsír 9kcal. úlyzós edzést még ne végezz szerintem otthon saját testsúlyos edzés,futás,biciklit ajánlom inkább még 1-2 évig. Ha van kérdésed szívesen segítek.
2016. dec. 27. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Aki izmot akar építeni annak 2g/tskg fehérjére van szüksége,a szemhidrat függ a genetikadtol is,a nemedtol is,ugye a celjaidtol is,és attól is te mennyivel hizol,mennyivel fogysz,illetve mennyivel hizol úgy,hogy a legkevesebb zsírt pakold magadra.Ezt ki kell tapasztalnod,idővel rájössz.Szerintem kiindulaskepp olyan 3,5-4gram/tskg szénhidrátot fogyassz,ha látod hogy fogsz tőle,vagy hogy nem jött rád elé g izom és nem is zsirosodtal be,emeld egy kicsit.

Viszont a zsirbevitel is fontos,csak mert azt kihagytad.

Abból 1gram/tskg szükséges,és ha teheted nagy részét telítetlen zsírokbol vidd be.

Olajos magvak,avokádó,stb.

Mondjuk a csirkebe is van minimális,a turoba is van természetesen(abba azért tobb),illetve a tojassargajaba ami ugye tele van vitaminokkal de azt se szabad túlzásba vinni.

2016. dec. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat akkor azt a könyvet megnézem és elolvasom. Egyébként 51 kg vagyok azt,hogy hány cm vagyok azt nem tudom még nem méretkeztem idén. Nagyon sok hasznos dolgot mondtatok, sok olyat amiről nem is tudtam. Köszönöm mégegyszer.
2016. dec. 27. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!