Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy lehet, hogy valaki...

Hogy lehet, hogy valaki vékony, de mégis izmos emberekkel is felveszi a versenyt erőben?

Figyelt kérdés

Az öcsémről van szó. Edz egy ideje, de nem annyira komolyan. Úgy értem, hogy semmi étrend, se kiegészítők. Átlagos testalkata van, sőt inkább már vékony. Kb. 180 centi és mondta, hogy évek óta 70 kiló. 19 éves a gyerek amúgy. Nincs semmi edzésterve. Általában több száz fekvőtámasz megy, néha húzódzkodik, konditeremben kizárólag csak fekvenyomott, most június óta csak bicepszre edz, néha vállazik.

A durva az, hogy eddig ilyen 25 kilóval bicepszezett, utána lassan jött a 30. Most már 40 kilót emel. 5x6 szériát csinál jelenleg. Azt mondja, hogy el akarja érni a 4x10-et vele és utána majd megint húzódzkodik, mert akkor majd jobban megy.

Tulajdonképpen 70 kiló a gyerek, semmi karja, mégis 40 kilóval szériázik. És nem rángatózik, nem csal. Szabályosan, a szemem láttára csinálja. Ugyanolyan szabályosan, mint amikor csak 25 kilóval edzett.

Terembe együtt jártunk, ott felhúzása elsőre úgy nézett ki, hogy húzott 40-nel, 50-nel, 60-nal, majd 70-be húzott majdnem tízet.

Fekve nem valami erős, ott 65 kiló ment neki, kb. 1 hónap komolyabb edzés után. Előtte 50-et kinyomta 2x.

Azt mondja azért nem edz rendesen, mert nincs étrendje, nincs ideje és neki ez csak lazulás.

Mit gondoltok?

Más nagydarab, erős emberek szoktak 40-el bicózni. Több haverom is ennyivel "pumpálgat", de vagy 10 centivel több van nekik karon, mint öcsémnek.



2017. szept. 9. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ocsed egyaltalan nem eros. Es nem bicepszezessel merunk eroszintet.

Amugy valaszolva a kerdesre nem csak az izmok nagysagatol hanem az izuletek idegrendszer es inak erossegetol is nagyban fugg az eroszint.

2017. szept. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát tudom, hogy annyira vagy erős, mint amennyire a leggyengébb pontod. Például ő csak egyszer guggolt állítólag életében. Lábra sose edzett. Egyetlen guggolása alkalmával is azt mondta, hogy 1db ismétlést csinált meg bemelegítést. Állítólag felállt 80 kilóval elsőre.

Csak meglepő volt, hogy feljött a bicepszezésben.

Szerintem amilyen hülye még 50 kilóval is fog neki menni.

2017. szept. 9. 21:42
 3/5 A kérdező kommentje:
És ő egyébként ilyen maximum hajhász. Ezért csinálhat ilyeneket.
2017. szept. 9. 21:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de jó genetika kell hozzá. És az sem mellékes, hogy mi az étrendje a nem túl jón kívül.
2017. szept. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Iskolában szerintem szendvics, utána menzás kaja, otthon meg amit talál este a hűtőben.
2017. szept. 10. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!