Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Most akkor hogy is van az RM?

Most akkor hogy is van az RM?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok testépítésben és nem igazán értem, hogy mit jelent az RM. Mindenhol csak utalnak rá, de sehol nem írják le, hogy mit jelent pontosan a kifejezés.


Találtam egy ilyet:


"Az 1RM azt mondja meg, hogy mekkora az a maximális súly, amivel egy adott gyakorlatot 1-szer képes vagy szabályosan elvégezni."


Ez azt jelenti, hogy ha egy tetszőleges gyakorlatot 50kg-os súllyal egyetlen egyszer szabályosan meg tudok csinálni, de még egyszer már nem (vagy csak szabálytalanul), akkor nekem 50kg az 1RM-em?


Más oldalon meg azt írják, hogy az 1RM-et úgy kell mérni, hogy tetszőleges gyakorlatból megcsinálok annyi ismétlést amennyit csak bírok és ez lesz az 1RM-em. De nem értem, mert ha mondjuk 1kg-os súllyal 100 ismétlést tudok megcsinálni egyhuzamban, akkor 1kg lesz az 1RM-em vagy mi?



2017. szept. 29. 17:41
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szóval.

Általában az 1RM kifejezést arra az esetre használjuk, hogyha pl te fekvenyomásban 100kg ba nyomsz 1 et, de a következőt leengeded, és már nem tudod kinyomni, még csalással sem. ilyen jellegre

ha 80kg ba 10et tudsz nyomni, akkor azt 10RM nek hívjuk.

2017. szept. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!