Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy lehetnék erősebb, hogy...

Hogy lehetnék erősebb, hogy tudnám minél előbb elérni a céljaim?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 16 éves vagyok és edzek egy ideje.

Szeretnék erősebb lenni, ezért kitűztem magamnak egy olyan célt, hogy majd évek múlva 2-2,5x erősebb leszek, mint most.


A jelenlegi erőszintem ez:

Fekvenyomás 80kg

Guggolás 90kg

Felhúzás 120kg

Mellről nyomás 45kg

Evezés 65kg


Ezek mind 5 ismétlések.

A guggolásban nagyon jól fejlődök, a többiben nem annyira, a fekvenyomásom még egy kicsit romlott is.


Mint mondtam, a célom az, hogy ennél 2-2,5x erősebb legyek.

De ez még sokára lesz, ezért előtte kisebb súlyokban gondolkozok.

Most azt akarom elérni, hogy max 1 év múlva menjen mindennek kb. másfélszerese (fekvenyomáson kivül)

Szóval ezt akarnám elérni, azt akarom, hogy 1 év múlva legalább ilyen legyen az erőszintem:


Fekvenyomás 100-110kg

Guggolás 140-150kg

Felhúzás 170-180kg

Mellről nyomás 65-70kg

Evezés 90-100kg



Ugyan úgy, mint az elején 5 ismétlésre értem a súlyokat. Amint elérem ezeket a súlyokat, belekezdenék egy kicsit hosszabb szálkásitásba.


Eddig 5x5-ös programok alapján edzettem, pl. icf 5x5, vagy saját magamnak csináltam meg a tervet. A kaja szerintem rendben van, kb. 2800 kalóriát viszek be. (2000-el fogytam heti 0,5-1kg-ot.) Alvás meg megvan napi 7-8 óra.


Mit kéne tennem, hogy minél előbb elérjem ezeket a súlyokat?



2017. okt. 23. 20:17
 1/1 GK149 válasza:
Probald ki azt hogy lecserelsz par gyakorlatot, pl a fekvenyomast egykezes sulyzoval az evezest problad mas fajta fogantyuval, keresgelj es varialj! Nekem ez valt be :)
2017. okt. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!