Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen súlyokkal kellene az...

Milyen súlyokkal kellene az alábbi gyakorlatokat végeznem?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, kb. 180 cm és 75 kiló.


Íme az edzésterv:

1. nap: mell, triceps, csuklyás izmok edzése


1. fekve nyomás 1×15, 1×12, 1×10 bemelegítés, 4×8 nehézsúllyal, piramisban, az utolsó két sorozatát a ferde nyomás első két sorozatával szettben végezzük!

2. ferde nyomás kézi súllyal 1×15, 1×12 bemelegítés, 3×10 nehézsúllyal

3. tolódzkodás 4×12

4. tárogatás kézi súllyal 4×12


5. összehúzás keresztcsigán 3×15


6. vállvonogatás kézi súllyal 3×15 az összehúzást, vállvonogatást szuper szettben végezzük, mindkettőt izoláló jelleggel!

7. triceps lenyomás csigán 1×15, 1×12, 1×10 bemelegítés, 3×8 nehézsúllyal, az utolsó két sorozatát a homlokra engedés első két sorozatával szettben végezzük.


8. triceps homlokra engedés, rúddal 1×12, 1×10 bemelegítés, 3×8 nehézsúllyal

9. triceps kézi súllyal 3×12

10. harangozás 4×20

Fokozatosság, az egyik legfontosabb elve a testépítésnek. A szetteknél eleinte a megszokottnál kisebb bemelegítő súlyokat alkalmazzunk, és ha már kezdünk ráérezni az ilyen irányú edzésre, növelhetjük a terhelést.


2. nap: pihenő


3. nap: hát, biceps, has izmok edzése


1. lehúzás mellhez, széles fogással 1×15, 1×12, 1×10 bemelegítés 3×8 nehézsúllyal, az utolsó két sorozatát a tarkóhoz húzás első két sorozatával szettben végezzük.


2. húzódzkodás széles fogással, tarkóhoz 4×8-10

3. mellhez húzás csigán, szűk fogással 1×12, 1×10 bemelegítés 3×8 nehézsúllyal

4. döntött törzsű evezés rúddal 1×12, 1×10 bemelegítés 3×8 nehézsúllyal


5. hajlított karú áthúzás kézi súllyal 3×12

6. koncentrált biceps kézi súllyal 3×12 az áthúzást és a koncentrált bicepset szuper szettben, izoláló jelleggel végezzük

7. biceps állva, francia rúddal, szűk fogással 1×12, 1×10 bemelegítés 3×8 nehézsúllyal, utolsó két sorozatát a scott gépen végzett biceps első két sorozatával szettben végezzük.


8. biceps scott gépen, széles fogással 1×12, 1×10 bemelegítés 3×8 nehézsúllyal

A szűk fogás a biceps kölső fejét, a széles fogás a belső fejét dolgozza meg, ezért célszerű a fogás szélességgel variálni.

9. lábemelés tolódzkodó állványon 4×20


Melyik gyakorlatnál mekkora súlyt ajánlanátok?


(Tudom, hülye az edzésterv, hülye vagyok én is, mindenki hülye. Csak a kérdésemre szeretnék választ kapni.)



2017. nov. 8. 08:43
 1/4 Cortez70 ***** válasza:
Igen, hülye kérdés mivel más súllyal tudsz 10-et húzni bicepsszel mint pl guggolni vagy fekvenyomni. Amivel neked az adoot gyakorlatból megy az előírt ismétlés annyival kell végezni. Nem minden ember egyforma erőben van és mint írtam gyakorlatfüggő is. Ezeket neked kell kitapasztalni, senki nem tudja, hogy neked ezek mennyi súllyal fognak menni.
2017. nov. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon rossz edzésterv, kivéve ha szteroidozol.
2017. nov. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Valóban rossz, nem tudtam megcsinálni se, tudnátok írni egy jót? :)
2017. nov. 11. 07:27
 4/4 Cortez70 ***** válasza:
Az icf 5x5 tervre keress rá.
2017. nov. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!