Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjek el túlsúlyosan...

Hogyan kezdjek el túlsúlyosan edzeni?

Figyelt kérdés

160 kg vagyok és 193 cm, 21 évesen. Kb 10 éve már túlsúlyos vagyok, változtatni akarok magamon. Korábban próbáltam edzeni, illetve csináltam is az utóbbi 3 évben évente 2 összefüggő hónapot egyedül az első alkalmat kivéve amikor megmondták hogy mit csináljak. Átmozgató edzésnek hívták.

Akár minden nap eljárnék, hogy gyorsabban érjek a célomhoz de nyilván ami sok idő alatt jött fel rám nem fog egyik pillanatról a másikra lemenni. Mit és milyen edzéstervet javasoltok? Valami diéta- szerűség esetleg? Szerencsére nincs szervi bajom.

Előre is köszönöm!



2017. nov. 9. 15:47
 1/3 anonim válasza:
25%

Szia☺ a taplalkozason is jo lenne valtoztatni, egyel sok gyumolcsot es zoldseget. Ezek rostosak, es gyorsitjak az anyagcseret.

A feher kenyer es a peksutik mennyiseget csokkentsd, amennyire lehet. Ha van ra lehetoseged, inkabb rizst egyel mint krumplit vagy tesztat.

Cukrot, csokit, csipszet meg ilyesmiket hanyagold☺ siman el lehet elni nelkuluk.

Uditok, cukros italok helyett igyal inkabb vizet (a te testsulyidhoz minimum 3 litert kellene inni naponta)


Szerintem aktivan sportolni csak azutan kezdj el, miutan lement par kg, igy ugyanis konnyen megserulhetsz.


Sok sikert!☺

2017. nov. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Első körben alacsony intenzitású mozgásformákat kéne végezned amik nem terhelik a kardiovadzkuláris rendszered és az ízületeidet túlságosan viszont segítenek a fogyásban. Menj el minden nap egy óra tempós sétára. Később lehet nehezíteni emelkedővel. Csinálhatod futópadon ha túl hideg van.


Súlyzós edzést inkább gépeken és izoláltabban érdemes végezni, a túlsúly korlátozhatja a mobilitást és még nehéz lehez így a guggolás és hasonlók. Nézz kezdő átmozgató edzéstervet, teljes test heti 3x. Később pedig próbálj az összetett gyakorlatokra építkezni, úgy mint guggolás, felhúzás, fej fölé nyomás, fekvenyomás stb.


De a fogyás a diétától függ. Kezdetben csak próbálj meg "egészségesen" kajálni. Hagyd el a cukrot és a finomított szénhidrátokat. Ehetsz húst valamilyen gabonás körettel, zabot, tojást, túrót... egyél sok zöldséget, a lényeg, hogy eltelítsen azért. Na persze víz. Kezdetben valószínűleg fogsz fogyni így is. Ha megáll a fogyás, akkor számolni kell a kalóriabevitelt, hogy biztosan deficitben legyél.

2017. nov. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Google-be: Alapismeretek
2017. nov. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!