Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 57 kilóval, nehezen hízóként,...

Totykaaa kérdése:

57 kilóval, nehezen hízóként, szerintetek hogy kezdjem a testépítést? Milyen intenzítással, illetve módszerekkel? Milyen táp. Kiegészítőkkel? Olvassátok el!

Figyelt kérdés

Kb.15éves korom óta 55kg körül mozog a testsúlyom, ami nagyon kevés a 175cm-es magasságomhoz.

16éves korom óta építőiparban dolgoztam kisebb kihagyásokkal, amit most hagytam abba (a cég irodistája lettem) kb. 6-8 hónapja. Mindig tervbe volt hogy hízok, de sosem volt rá időm, se elhatározás egészen mostanáig.25 éves leszek, heti 500-600km vezetek, szinte semmi időm nincs magamra és az étkezésem se rendszerezett. Amikor épp van időm, harapok valamit, és általában este kajálok be rendesen (ez látszik is a hasamon mostmár). Mindig szálkás voltam, és a testalkatomat meghazudtolva, rendkívűl erőteljes. Ha kellett két 25kg-os zsákot a földről együtt felemeltem a vállamra, és akár a tizedik emeletre felvittem lépcsőn. Kb 3x elkezdtem a kondit, de az első hónap után mindig abba maradt. Legutolsó próbálkozásnál mellbe 50kg-mal szériaztam (6x8-akat).

De jelenleg érzem hogy elhagyott az erő, a felsőtestem izomzata csökkent, a kockahas eltűnt (kb.2cm zsírŕéteg van a hasamon) és ezen változtatni szeretnék.

Viszont táplálék kiegészítők nélkül nem fog menni...

Kérdésem hogy milyen táp.kieg. kombinációkat ajánlanátok nekem, milyen edzéstervet, milyen intenzitással.


Hízni szeretnék, de nem vizesen, hanem szálkásan... tudom hogy hosszabb folyamat, de inkább!! A genetikai adottságaim nagyon jók hozzá, nehezen zsírosodok, es gyorsan fejlődök ha bele állok rendesen...


Kérem hogy hasonló testsúllyal kezdő, mára sikeres teljesítményt elért, tapasztalt testépítők írjanak, ne pedig azok akik kiokosodtak autodidakta módon az internetről... én is tisztába vagyok sok dologgal, fehérje, aminosav, szénhidrát stb... szóval amit lehet erről olvasni.. de nekem a tapasztalat fontos...


Pl fehérje, es kreatin kombó nagyon vizesít? Mert hallotam egy olyan kreatinról ami nagyon kis mennyiségben vizesít elvileg, de nem tudom h lehet e hinni a mesének...


Vagy inkább edzenem kellene, simán fehérjével, és rendes táplálkozással??


Kérlek aki tud, írjon...


Előre is köszi!



2017. nov. 16. 23:44
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nézd, nem kötekedni akarok, de elég sok mindennel nem vagy tisztában, ami nyilván érthető, mivel nincs nagy tapasztalatod a dologban. A testépítés pont hogy autodidakta módon működik bizonyos értelemben, persze kell egy alap útmutatás, de utána ki kell tapasztalni a dolgokat, mi hogy működik neked. Sokan szeretik ezt borzasztóan túl bonyolítani, pedig alapból rém egyszerű dolog. Az életmódodon kell változtatni, többször enni egy nap stb... Nem muszáj rögtön mindig csirke-rizs, főleg mivel nehezen hízó vagy belefér más is, csak arra ügyelj hogy minden étkezesed tartalmazzon viszonylag jó minőségű fehérjét és szénhidrátot. Valamennyire fogsz zsírosodni is, ez benne van a pakliban, de nálad ettől különösebben nem kell tartani. A táplálékkiegészítőktől semmi csodát ne várj... Igazából egy nagy biznisz az egész. De edzés után egy fehérje, vagy tömegnövelő azért jól jöhet + egy multivitamin. Esetleg a kreatinnak lehet még értelme, ami egyébként nem vizesít, hanem az izmokon belül köti meg a vizet. Alapvetően a kajára figyelj oda amennyire tudsz, emellé napi 1-2 fehérje turmix belefér (nyilván az egyik edzés után a másik meg mondjuk reggel valami ch mellé), multivitamin meg esetleg kreatin, de nem ezek a fejlődés kulcsai. Meg persze ne hagyd abba, az a legfontosabb :D
2017. nov. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az autodidakta részt, úgy értettem hogy vannak olyanok akik sokat olvasnak erről, nagyon sok mindent tudnak a dologról, hogy a fehérje miként épül be stb.stb. de életükbe nem emeltek meg egy súlyzót, és konkrétan csak elméletben tudják... de hagyjuk is...


Mit takar a "viszonylag jó minőségű fehérje" ? Milyen ételekben találom meg? És milyen ételekben van gyenge minőségű?


A kreatinról csak annyit, hogy láttam pár ismerőst akik használtak kreatint, és nem csak a feltöltési szakaszban volt vizes az izmuk, mert van olyan akinek sosem lett szálkás karja, pedig edzett utána is sokat... tudom hogy tömegnövelés szempontjából látványos eredményeket lehet vele elérni, de az a baj hogy nem nagy kart szeretnék, hanem kidolgozott izmokat...


Milyen fajta, illetve márkájú fehérjét ajánlanál?? Nem számít az ár, a minősége legyen a legjobb...


Ha kreatin, akkor melyik márkából, melyik típust?


Reggelre milyen szénhidrát tartalmú étel(ek)re gondolsz?


Az edzésekre milyen gyakorlatokat javasolsz? Milyen széria számokkal? Inkább magas ismétlés számmal, kisebb súllyal, vagy kevesebb ismétlés számmal de ami kifér a csövön... tudom hogy tömegeléshez magas súllyal kell inkabb kevebb ismétléssel, a szálkás izmokat pedig magasism.számmal kevesebb súllyal... de vajon letezik a kettő között valami aranyközépút? Nőjjön is, de szálkásan (az nem baj ha hosszabb idő)?!


Multivitaminból milyen márka illetve típus?


Abbahagyni most nem fogom, nagyon elszánt lettem, annyira hogy tegnap előtt betegen lementem edzeni még este 8kor (akkor értem haza melóból) és ma is lefogok menni, ha kell este 8kor ismét, pedig mégbetegebb vagyok... köhögök megállás nélkül, és levegőt is alig kapok... de áthidalom... csak mert elég kellemetlen hogy nyáron lemegyek az asszonnyal a strandra, és jönnek a 15éves kölykök, kivannak ba*szva rendesen, én meg ott vagyok 50kilósan... szal a mai világba már gáz ha az ember nem foglalkozik a testével... a másik meg amugy sem árt a mozgás!!! És változtatni akarok a mindennapi energiaital, rengeteg cigaretta, rendszertelen étkezés és egészségtelen életmódomon... :)

Hamarosan a cigit is el fogom dobni...


Köszi hogy írtál :)


Várom a válaszod!

2017. nov. 17. 09:33
 3/11 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod,tömegelésnél és szálkásításnál is nagy súllyal,kevés ismétléssel kell edzeni,csak a kaja változik.Jó minőségű szénhidrátok:zabpehely,rizs,teljes kiőrlésű tészta/kenyér.

"Rossz" minőségű fehérjének lehetne mondani a hüvelyeseket pl,mert nem teljes az aminosavprofil.De nem kell ezzel foglalkozni,úgyis kiegészítik egymást,tehát 100g babot megeszel,a 22 g fehérjét számold bele a bevitelbe.


Fehérje tápkieg ajánlatokat nézhetsz a shopbuilder.hu oldalon.Ha nem számít a pénz,vegyél tejsavót.Ha nem tudsz valamikor enni,teszel egy adag fehérjét,zabpehelylisztet,banán,mogyoróvajat,amit szeretnél,egy shake-kel le lehet gurítani 1000 kalóriát is.

Kreatint majd később ráérsz venni.

2017. nov. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja és a betegen edzést meg felejtsd el,nem tesz jót hosszútávon.Igen,megvan az a keménység,hogy "már csak azért is lemegyek edzeni",de nem fogsz tudni teljesíteni,időpazarlás és nyűg.Pihenj 1-2 napot,aztán folytasd,jobb lesz.
2017. nov. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A Tejsavó fehérje miben különbözik a sima fehérjétől?

Mivel másabb??


A masik kérdésem az, hogy lassú felszívódású, vagy gyors felszívódású fehérjére van nekem szükségem?

Csak mert voltam biotech-be és a csávó azt mondta hogy mivel nehezen hízok, csors az anyagcserém, ezért lassú felszívódású kell, vettem egy adagot, amit tegnap meg is ittam kondi után/lefekvés előtt (csak mert 20:00 ra értem le, és 22:00 ig edzettem)... de a csomagoláson csak annyit írt hogy lefekvés előtt kell inni...


Akk az úgy jó, ha napközben gyorsfelsz. Iszok, este pedig mindig egy lassút?

Vagy azt úgy nem is szabad csinálni?


Vagy akk maradjak a tejsavónál?? Minden féle kiegészítő nélkül?? Simán tejsavó, valami multivitamin, plusz rendes kaja, plusz edzés??


Említette még a brutal gainer nevű tömegnövelőt, azt momdta h az nekem nagyon jó lenne, mert h adagonként 50gr fehérje van benne.


Szerintetek tényleg jó lenne nekem?? Vagy csak marketing?

2017. nov. 18. 14:10
 6/11 A kérdező kommentje:
???
2017. nov. 20. 23:09
 7/11 anonim válasza:
Hogy érted, hogy sima fehérje? Mitől sima? Van amikor gyors felszívódású kell (pl. edzés után), van amikor lassú (pl. lefekvés előtt).
2017. nov. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Van itt olyan értelmes ember, aki legalább a kérdések 50%-ára képes válaszolni?

V ne erőltessem?

2017. nov. 23. 20:16
 9/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem kötekedni akarok, de azzal hogy itt kérdezgetsz minket nem lesz jobb.Az egyetlen amit tehetsz lemész a kondiba és gyúrsz heti 4xer és ügyelsz a helyes táplálkozásra! De ha olyan komolyan akarod űzni akkor egy profi személyi edzőtől kérj segítséget...És ne a ,,biotech usas eladotol" aki azért van ott hogy rábeszéljen a drágabbra...
2017. nov. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mindig lassú felszívódású szénhidrátot egyél,a cukrot próbáld elkerülni.A tápkiegre meg kaptál választ:vegyél egy multivitamint,egy tejsavófehérjét,a fehérjénél tökmindegy,hogy lassú vagy gyors felszívódású,mert a gyors is 3 óra alatt szívódik fel és tegyél hozzá zablisztet,mogyoróvajat,hogy egy turmixszal több kalóriát vigyél.Tömegnövelőt ne vegyél.
2017. nov. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!