Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik guggolás terheli...

Melyik guggolás terheli jobban a gerincet? A high bar vagy a law bar?

Figyelt kérdés

Úgy emlékszem, mint ha mindkettőről azt olvastam volna,hogy a másiknál jobban terheli?

A high bar a gerincet nyomja össze a law bar meg a lumbális részt terheli jobban.


Melyik az egészségtelenebb a gerinc számára?

Hogy lehet úgy guggolni akár "nagy" súllyal is,hogy a gerincet minél kevésbé tegyük tönkre?



2017. nov. 24. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:

lábtoló

De kevés iq val és vagy izommal az is veszélyes

2017. nov. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyik se árt olyan sokat.
2017. nov. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A low bar jobban terheli.


Szerintem annak, hogy minél biztonságosabb legyen a guggolás a gerinced szempontjából, az az alapja, hogy csak addig mész le, amíg a medencéd nem csavarod magad alá és, hogy feszíted a hasad és növeled a hasűri nyomást. Low bar guggolásnál eléggé meg kell nyesni a mozgástartományt, ha azt akarod, hogy a medencéd stabil maradjon.


High barral mélyebbre lehet menni de ahhoz nagyobb bokamobilitás kell, meg ha hosszú a lábad akkor mindenképp jobban előre kell dőlni mint egy előnyösebb struktúrájú egyénnek.


Amúgy inkább a kettő közti pozíciót érdemes gyakorolni. [link]

2017. nov. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A rudat sem tudom így megfogni pedig a vállaim viszonylag lazák.

A csuklóm sokkal jobban hátrahajlik.


Nekem ehhez kellene valaki aki megtanítja,de nincs a környezetemben senkiet aki akár csak érdekelne is a helyes vitelezés :-(

2017. nov. 27. 16:10
 5/8 anonim ***** válasza:
A váll kirotációt és a felsőháti mobilitást kéne fejleszteni.
2017. nov. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy ha simán bemegyek a rúd alá akkor először nekem is kényelmetlen, pedig viszonlag jó a váll kirotációm, de kicsit kell játszadoznom, hogy hozzászokjak. Az sem feltétlenül baj ha nem teljesen egyenes a csuklód, de ha hajlamos vagy rá, akkor megfájdulhat így hosszú távon, vagy akár a könyököd is, ezért érdemes ráfeküdni a mobilizálásra.
2017. nov. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudnátok nekem ezzel kapcsolatban mindenféle oktató anyagot küldeni?
2017. nov. 28. 10:41
 8/8 anonim ***** válasza:
2017. nov. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!