Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha napi 1g/testsulykilogrammná...

Ha napi 1g/testsulykilogrammnál semmiképp sem tudok bevinni több fehérjét, érdemes elkezdenem egyáltalán edzeni?

Figyelt kérdés

Eleve 120 kg vagyok, másrészt olyan munkát végzek, ami bár nem különösebben megerőltető, de közben csak ebéd során van lehetőségem tápanyagbevitelre.


Ha mondjuk napi 100-110 gramm fehérjét viszek be (turmixot is ideértve), van értelme belevágni?

Vagy így is fejlődhetek, csak jóval lassabban?


2017. nov. 27. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, nem szükséges 5000000000g fehérjét enni naponta, ezt csak azok terjesztik, akik laikusokna akarnak eladni készítményeket.
2017. nov. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Gondolom szálkásítani szeretnél ekkora súllyal. Az izomveszteség minimalizálásának céljából tényleg célszerű lenne egy, de inkább 1.5g/testsúly, de ekkora tömeg mellett ez tényleg nehéz (személy szerint, az én 70 kg-mal is kénytelen vagyok néha a napközben valamikor letuszkolni még egy kis extra túrót, hogy meglegyen a kívánt mennyiség. Említetted, hogy munka közben nem ehetsz, ivásra van lehetőség? Mert akkor egy fehérje shake jó megoldás lehet, maximum ha nagyon szőröznének, akkor valami átlátszatlan tartóba viszed, mint például egy fém kulacs vagy hasonló.
2017. nov. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Figyelembe sem veszitek, hogy mennyi zsir lehet rajta? Zsirmentes tomegre szamold a feherjet!
2017. nov. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ja igen, ezt kihagytam, 202 cm vagyok, a zsirszazalekot nem tudom, annyira nem vagyok kövér látszatra, ahogy ekkora sulynal azt elkepzelnék, de azért van felesleg bőven, így inkább szálkásítanék.

Munka közben ivás simán megoldható.

2017. nov. 27. 15:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha csak ennyit tudsz bevinni az se baj, edzél szépen, adj le pár kg., aztán számolj újra.
2017. nov. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Ilyen féltételek mellett szerintem érdemesebb lenne valamelyik "funkcionális" edzésformába (TRX, kettlebell, cross-training, meg biztos van még ezerféle másik) belevágnod.

Esetleg úszás, bár az jóval monotonabb és lassabban hoz látványos eredményt.

2017. nov. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BlodDrunk ***** válasza:

Persze,hogy érdemes,ez is csak egy sport,átlagos genetikával,átlagos kajával is el lehet jutni valameddig.

Ez az agyon misztifikált étrend egy baromság hobbiszinten,ne egyél szemét kajákat aztán kész.


Persze aztán,ha komolyabb szándékaid vannak,és az átlagos szinten át akarsz lépni ott már kell az étrend is,de az meg már nem hobbi lesz ha nem az életed.

2017. nov. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!