Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Írnátok kezdő otthoni edzéster...

Írnátok kezdő otthoni edzéstervet + kaját?

Figyelt kérdés

Nagyon vékony vagyok, mert nem csinálok semmit...

20/f

173 cm / 56 kg.


Viszont semmit nem tudok az edzesről, meg kajálásról...

Meg pl. arról, hogy a testrészeket hogy kell napokra osztani, muszaj e, stb.


Leírnátok az alapokat?


Nem szeretnék kifejezetten izmos lenni, csak kb. átlagos, illetve ha már nincs rajtam egy deka zsír sem, azt inkább továbbra is elkerülnem... Szóval kizárólag izomból szeretnék felszedni, de nem olyan sokat.


Előre is köszi!



2017. dec. 1. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Mennyit adsz?
2017. dec. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Google, alapismeretek, 1 találat.
2017. dec. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minimális zsírosodas ígyis úgyis lesz, akármit eszel, ha nőni akarsz izomban.

Kifejezetten izmos akkor sem leszel ha az akarnál lenni, szóval ettől ne félj.

Bármelyik kaja és edzés terv jó lesz neked amit kezdőknek ajánlanak és arra meg tényleg ott a Google.

2017. dec. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!


Összefoglalom gyorsan, hogy hogy van a matek, és akkor tudni fogod h mennyit kell enni.


Kalóriaszükséglet:

40kcal/testsúlykilógramot kell naponta bevinni

Neked ez 2240kcal


Fehérjeszükséglet:

2,2g/tskg

neked ez kb 123g


Zsírszükséglet:

úgy a kalóriabeviteled harmadát kéne zsírokból fedezni, ami itt 746kalória. Tudjuk azt, hogy 1g zsír 9 kalória, tehát 80g zsírt be kell vinni.


Szénhidrátszükséglet:

Ezt úgy számoljuk ki, hogy a kalóriaszükségletből kivonjuk a zsír és fehérjeszükségletednek a kalóriaértékét

2240-746-(4*123)=1002kcal

1g szénhidrát 4kalória úgyhogy 100/4=250g szénhidrát


most az volna a feladat, hogy rámész a [link] oldalra és szépen összeirkálod, hogy miből mennyit eszel.

én úgy szoktam, hogy a szénhidrát az rizs és zabpehely full, fehérjebevitelt azt tojásból csirkéből, este sajtból túróból fedezem, zsírt azt lenmagolajból. ráöntöm reggel zabpehelyre vagy simán megiszom. makrotápanyagokat nem írtam le neked részletesen, de nem szabad elhanyagolni a vitaminokat minden étkezés mellé kell enni zöldséget, esetleg amit nem vittél be eleget (cronometerbe fogod látni) azt bevinni kiegészítőből.


Nem akarok az elképzeléseidbe belepofázni, de szerintem súlyzós edzésre költs. 5-10ezer forint még mindig ez az egyik legolcsóbb sport amit elkezdhetsz.


Ha nagyon nem szeretnéd akkor oszd fel 3 napra az edzést.

A-has/törzs

B-mell/hát

C-láb/váll

________________

A napon csinálj hidakat, lábemelést, hasprést

B napon fekvőtámaszok, rendesen, szűken szélesen + húzódzkodás

C-napon guggolás, békaügetés, kitörések stb

a vállazás az trükkös lehet. vagy nekidőlsz a falnak és kinyomkodod magad mint a fegyencedzésben, bár ettől nekem fáj a vállam,úgyhogy nem javaslom, vagy veszel valami súlyzót vagy nehéz tárgyat amit kinyomkodhatsz.

csinálj mindenből 3-5 szériát és 8-12 ismétlést

ha van bármi kérdés írj ide,vagy privibe, sok sikert a kitűzött céljaidhoz

2017. dec. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!