Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Télen a hideg miatt mennyivel...

Télen a hideg miatt mennyivel nehezebben lehet szálkasitani mint mondjuk tavasszal? Csak minimalisan befolyasolja a hideg a zsirraktározást vagy bele se érdemes ilyenkor kezdeni?

Figyelt kérdés
Sok mindenhol hallani hogy nehezebb,mivel a szervezet telen a hideg miatt jobban raktároz,ez mennyire igaz,mennyire befolyásol?
2017. dec. 17. 21:58
 1/8 A kérdező kommentje:
(már amennyire hidegnek mondható ez a tél mert olyan kb mintha ősz lenne :D )
2017. dec. 17. 22:00
 2/8 anonim ***** válasza:
Semennyire nem befolyásolja. Nem is tudom ki találta ki ezt a marhaságot.
2017. dec. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pont ellenkezőleg, télen a szervezetnek nem csak a mozgáshoz kell energiát felhasználnia, de a saját kifűtésére is elég sokat kell fordítani, így aztán télen nagyobb az energia igényünk... valamivel meg kell tartanunk ám a 37-38fokos belső hőmérsékletet.
2017. dec. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért arra kíváncsi lennék (számszerűleg, igazoltan), mennyivel kell több energia ahhoz, hogy télen fenntartsa a testünk a 36,7°C körüli hőmérsékletét, amikor a fűtött lakásban ülünk, vagy amikor teljesen beöltözve sétálunk kint. Lakásban szerintem semmivel sem kell több energia (hacsak nem 18 fokban kuksol valaki), még kint lehet némi hővesztés az arcon keresztül, amennyiben mindenhol megfelelő az öltözetünk, és nincs extrém hideg, márpedig nálunk ritkán van.

Szóval szerintem nincs számottevően nagyobb energiaigényünk télen, ezért nem megengedett ilyenkor a több kaja, ha szálkásítani akarunk. Nem véletlen szoktak az emberek általában télen meghízni Nem a 3 napi karácsonyi zabálás miatt következik be, hanem a 2-3 hónapon át tartó többlet kajálás miatt.

2017. dec. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Munkám targoncás egy fémtelepen, kint vagyok egész nap (8-10órában) esőben, hóban, fagyban, most is a targonca villáján reggelizem, 6réteg ruhában egy nagyobb reggeli hajtásban per pill melegem van. Télen, 3-400kcallal is több csúszik le mint nyáron, és ez általában egyszerű szénhidrát formában igénylem... mikor elkezdek kellemetlenül átfagyni, 50-60gramm dextróz meleg vízben mindig átmelegít.
2017. dec. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy a 36 csak a külső hőmérsékleted, amit a bőrödön mérsz, a belső egészséges hőmérsékletünk 38.
2017. dec. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tény, viszont a testet nyáron is fel kell fűteni, még akkor is, amikor kint 40 fok van. Aki pedig egész nap kint tevékenykedik télen, annak nyilván valamivel több energiára van szüksége, hiszen sokkal több hőt veszít, mintha egy fűtött irodában ülne.
2017. dec. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A folyamataink így is, úgyis sok hővel járnak, úgy tudom, szóval kb. mindegy, hogy kánikula vagy téli fűtött szoba... Nyilván aki hidegben dolgozik, annak több megy el fűtésre, de a legtöbb embernél erről szó sincs.

Arról sem hallottam, hogy ilyenkor a test jobban akarna raktározni. Nem véletlenül használ a test annyi energiát a fenntartására, amennyit, ha ezt optimalizálja, akkor rosszabbul működik, ezt csak éhezéskor érdemes megjátszania.


nem véletlen, hogy nem szokás más kalóriamennyiséget használni a különböző évszakokban. Alapvetően nem számítanak, egyéni esetben persze lehet, hogy igen. Pl. Van, aki télen jobb, ha kevesebbet eszik, mert ugyan hidegben megy munkába, de nyáron fut, télen pedig biciklizik, ami kevesebb energiát igényel a tapasztalatai alapján... Plusz ott vannak az ünnepek is a kevesebb mozgással... Ezekre érdemes lehet figyelni, de a kinti hőmérséklet megváltozása a legtöbbünknél nem okoz semmit a kalóriaigényben.

2017. dec. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!