Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzésterv összeállítás, mit...

Edzésterv összeállítás, mit hogy, miből mennyit kéne?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, nagyjából 2 éve edzek. A nyáron sikerült leadnom több mint 10kg-ot, most vagyok 85-86kg 187cm-hez.


Az erőszintem gyenge, főleg ennyi edzés után.

Most fekvenyomás 70kg, guggolás 90kg és felhúzás 115kg. Ezek 5 ismétlések. Viszont a húzódzkodásból és tolódzkodásból csak 1-2 ismétlésre vagyok képes. A technikám nem tökéletes, de viszonylag jónak mondom.

Étrendre nem figyeltem 100%-osan, de betartottam, mértem a kaját. Most 3000 kcal körül viszek be egy nap, de heti 1-2x előfordulnak csalónapok.


Az edzéseimet főként alapgyakorlatokra alapozom, mint például: fekvenyomás, egykezes nyomás, guggolás, merevlábas és szumó felhúzás, sima felhúzás, mellről nyomás, oldalemelés, döntött törzsű oldalemelés, evezés, vállvonogatás, vádli ülve, tolódzkodás 2 pad között, francia rudas bicepsz, farmer séta


Ilyen gyakorlatokból állnak, az edzéseim, szóval láthatjátok, nem nagyon szoktam izolációs gyakorlatokat végezni. Szeretnék egy izmot többször megedzeni egy héten, szóval erőltetni akarom az alapgyakorlatokat, mert szeretnék erősödni.


Hogy kéne összeraknom az edzést?



2017. dec. 19. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
ICF 5x5-nél keresve se találsz jobbat
2017. dec. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na persze, a majom Jason Blaha által átollózott stronglifts helyett inkább a rep goal systemmel fejlődsz ugyanúgy, ha nem jobban, feleannyi időt a teremben töltve.

https://www.youtube.com/watch?v=M3K3yvyfcGw&t=1s

2017. dec. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Baromság ez a rep goal system.Sokkal bonyolultabb az ICF-nél és tele van felesleges gyakorlatokkal
2017. dec. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi a bonyolult benne? :D

Eléred a kitűzött ismétlésszámot, emeled a súlyt, baromi nehéz felfogni.


"tele van felesleges gyakorlatokkal"

??

2017. dec. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!