Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » DHEA kérdés. Van haszna,...

DHEA kérdés. Van haszna, segít a fejlődésben, illetve mik a mellékhatások?

Figyelt kérdés

Rengeteg cikk van a DHEA-ról, azonban kb. az összes ugyanaz, egy általános információ. Nyilván valóan szteroidhormon, van aki szerint prohormon. Szeretném ha DHEA használók, vagy aki többet tud a témáról, az kifejtené. Érdekel a hatása, mellékhatása, sikerült e izomtömegben fejlődést elérni. Mamámnál eléggé hatásos volt, ő az idős kora miatt szedi, és nagyon sokat tudott javítani neki a közérzetén és általános erőlétén. 100mg-ot szed naponta, amit neten lehet rendelni (ezt azért írom, mert mintha régen be lett volna tiltva) bár elvileg bioboltok is árulják. A fölösleges kommenteket / beszólásokat hagyjuk. A fő kérdés ami érdekel, hogy kockázatos e, illetve van e izomépítő hatása 18-25 év körülieknél.

Köszönöm a válaszokat!



2017. dec. 26. 00:15
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Most is be van tiltva. Valamennyi van de nem sok. Én hagynám a helyedben.
2017. dec. 26. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Valamikor Word-be kimásoltam egy csomó írást a DHEA-ról, azokból itt van két idézet:


"Mi a helyzet a fiatalokkal?


Bár a DHEA a jelek szerint főleg az idősebbek kiegészítője, lehetnek olyan körülmények, amikor a fiatalabb gereráció is hasznát látja. Pl. nagy intenzitású edzések végzése esetén – főleg, ha a túledzés veszélye is fennáll – a szervezet tesztoszteron szintje lecsökkenhet. Emlékezzünk, a DHEA a tesztoszteron egyik előanyaga."


"A DHEA nem mindenki számára előnyös. Ha szervezeted kellő mennyiségben képes előállítani, akkor valószínűleg nem fogsz tapasztalni különösebb eltérést szexuális energiaszintedben, immunrendszeredben, vagy testkompozíciódban, sőt, az égvilágon semmit sem fogsz tapasztalni, leszámítva az olajos bőrt.


A legjobb módja hogy eldöntsd, a DHEA-ra szükséged van-e az az, ha egy orvossal leellenőrizteted DHEA szintedet, ha a korod ezt szükségessé teszi. Általánosságban igaz, hogy minél öregebb vagy, annál több hasznát láthatod a DHEA szedésének."


----------------------------

49 évesen egy ideje rosszul aludtam éjjelente. Még a Melatonin nevű tabletta sem segített, akár 3 szemnek sem éreztem különösebb hatását. Aztán egyszer lefekvés előtt 1 szem DHEA-t vettem be. Az eredmény teljesen ledöbbentett. Éjjel kialudtam magam és másnap jelentős közérzetjavulást is tapasztaltam. Olyan jó kedvem is lett amilyen talán csak kamaszkoromban volt utoljára.

Vagyis ez tényleg előhormon, ami olyan hormonná alakul át a vérkeringésben amire a szervezetnek szüksége van.


Itt a gyakorin egy másik kérdésnél olvasható volt egy érdekes hozzászólás is a DHEA-val kapcsolatban, hogy összeesküvés elméletnek hangzik de a társadalmaknak nem célja és nem előnye a minőségi és hosszú életű öregkor és nem a sportolók miatt lett betiltva, hisz ők a sok pénzükkel úgyis azt szerzik be a világban amit akarnak.

2017. dec. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam dobott kicsit, de nekem alapból alacsony a tesztóm. Bár azon semmit sem emelt, ettől még működött. Nekem a vérnyomásom feltolta kissé.
2017. dec. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most is be lenne tiltva? Én nem úgy tudom, több helyen is árulják.

2017. dec. 29. 01:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!