Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mitől épül az izmom?

Mitől épül az izmom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy kilencedikes lány vagyok,alacsony kb.154,cm körül,a Bmi-m alapján a sovány kategóriába tartozom,még úgyis,hogy most híztam egy pár kg-t. Akármit eszem,hogyha hízok,izmot hízok,pedig nem járok se konditerembe,meg nemis végzek erősítő edzést. A fehérjeszelettől nő kifejetten a dúlyom,úgyhogy azt már inkább nem is eszsem :D. Mielőtt még azt hinnétek,hogy esetleg rosszul látom,és az nem izom,hanem zsír,témyleg esküszöm,meg tudom állapítani,a lábam is tiszta kemény,meg a karomnak (főleg az alkarnak látszik a formáján,hogy izmos.A melleimen van talán némileg több zsír,bár nagyrészt az is csak mellizom. Azt szeretném kérdezni,hogy mit csináljak,hogyne épüljön tovább az izmom? Ne értsetek félre,nyikván nem vagyok azért hülye,örülök,hogy nem zsír jön rám csak izom,de mégis...így,ahogy most vagyok már elég jól erzem magam és nem akarom,hogy tovább épüljön izom :D.

2018. jan. 2. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az izom attól nő, hogy az edzés hatására, amikor megfeszül, úgynevezett mikrosérülések, mikrorepedések keletkeznek az izomszövetben, amit ha eszel fehérjét alvás/pihenés közben kijavít a szervezeted, és beépíti a sérült izomsejtbe. Ekkor ott megvastagszik mikroszkopikus szinten az izom és így nő grammról-grammra az izmod.



Az ellenkezője, hogy elbomoljon az izmod, akkor következik be, ha nem viszel be szénhidrátot/cukrot a szervezetedbe és a szükséges cukrot pedig az izomzat lebontásából fedezi a szervezeted, az izmokból nyer cukrot a szervezeted.

Izomsorvadás, idős embereknél gyakori.



Nem egy nagy ötlet és jól mondod, örülj neki ha izmosodsz.


A testzsírszázalékodat méresd le pár havonta, és akkor ténylegesen meg tudod, hogy izmot növesztesz vagy csak azt hiszed.

2018. jan. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Egy izmos nő ilyen "ocsmány"...

Ráadásul ez hosszú évek komoly edzésmunkája mire ilyen lesz valaki... ha te most "izmosnak" érzed magad... és ez téged "zavar"... kislányom azt hìvj!k testképzavarnak... orvoshoz kellene fordulni mielőtt anorexiába vagy egyéb evészavar is társul hozzá...

2018. jan. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#2 szerintem még ezek a nők nem is ocsmány kategóriába tartoznak. Engem csak a műmellük zavar, de a többi nekem tetszik. Még ha hosszú ideig edzenél kitartóan, tökéletes étrenddel kombinálva, lányként nincs a szervezetedben elég tesztoszteron, hogy férfias izmot növessz..csak simán nőies szép formás alakod lesz.Akik extrém izmos nők, azok szúrják magukat hogy olyanok lehessenek. Neked nem kell félned, tényleg úgy lehet ahogy a 2es írja.
2018. jan. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem véletlen tettem az ocsmányt idézőjelbe...
2018. jan. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utána már leesett ahogy visszaolvastam! :D Bocsi..
2018. jan. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A testzsír százalékom is a soványban van,14 volt a max.amit mértek. Anorexiás voltam,most híztam vissza mindent,semmit nem mozogtam (mivel nem is lehetett) és rengeteget ettem, mégsem híztam zsírt,csak izmot. Pedig konkrétan a ceruzát sem hegyezhettem ki,annyit nem mozoghattam. Apukámtól örököltem az alkatomat,ő sem járt sosem kondiba,meg nem végzett erősítő edzéseket,mégis kockás hasa volt,meg izmos karja,válla,lába stb... (amelett,hogy a testzsírszázalékja a sovány kategóriában volt) pedig ő nagy sült kruműlis is,szinte mindig azt eszik köretnek,mégsem hízott zsírt,max.izmot. Szóval valószínűleg ezt így tőle örököltem,de ahogy ti is mondjátok,ő más,hiszen férfi magas tesztoszteronnal,alacsony ösztrogénnel,én azonban lány vagyok,rendesen van menzeszem is,mégis az izom épül...
2018. jan. 2. 10:05
 7/10 A kérdező kommentje:
Még annyi,hogy tisztában vagyok vele,hogy nem lesznek férfias izmaim sosem,meg nemid azt mondtam,hogy kost úgy nézek ki...Hanem csak,mint egy izmos nő,izmos vádlival+combbal izmos karral meg stb... Az egyetlen erősítés,amit úgymond 'végzek' (bár szerintem a legnagyobb vicc,hogy tényleg annak nevezem) az talán az,hogy cipelem a suliban a 14 kgos táskámat,de tényleg max. Ennyi. Szóval tényleg,kérlek higgyetek nekem,eléggé utánanéztem a témának+ rajtam kívűl bárki más megmondja (pl.szüleim,orvosaim),hogy ténylegesen izom és nem zsír,csakhát nem értem,mitől. Mert én is úgy tudom,ahogy ti is írjátok,úgy épül az izom. De én nem csinálom ezeket a dolgokat! Szóval,most ennyire mezomorf lennék vagy miscsoda? :D
2018. jan. 2. 10:13
 8/10 anonim ***** válasza:
látom meg is válaszoltad magadnak gyakorlatilag a kérdést. Igen ilyen vagy. Genetikailag, örülj neki és kész. Ha még jobb akarsz lenni járj el edzeni. Ha nem akkor nem. Nincs mit tárgyalni.
2018. jan. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Váó de jó kamu kérdés volt
2018. jan. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9es: Már ne haragudj,de miért lenne kamu?
2018. jan. 2. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!