Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelés, kalória vagy...

Tömegnövelés, kalória vagy makrók?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem,hogy egy tömegnövelő étrendben a kalória összege mennyire számít,vagy inkább a fehérje/szénhidrát/zsír száma számít? 60kg vagyok és az étrendemben (magamnak állítottam össze) 146g fehérje, 286g szénhidrát és 45g zsír van,viszont a kalória összegét kevésnak találtam 2129kcal csak..ez nem kevés szerintetek? vagy tényleg csak a makrók számítanak? Köszi a válaszokat!

2018. jan. 7. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Mind 2 fontos. Kalória pluszban kell lenned, mert ha nem vagy abban, akkor csak stagnálsz, vagy fogysz. Makrókból, fehérje 2g/ttskg kell, szóval a mostani mennyiség jó, talán kicsit sok is. A többi kalória pedig zsír és ch, szóval amit én ajánlok, hogy ha nem mutat havi 1kg növekedést a mérleg, akkor növelj a zsírbevitelen, ez kicsit megdobja majd a kalóriabevitelt, mivel 1g zsír 9 kcal-lal egyenlő. Zsírbevitelre olajos magvakat, pl. dió, mandula, mogyoró stbb..-t ajánlok.


És a másik tanácsom, hogy ne ragaszkodj annyira egy étrendhez, nem kell mindennap ugyan azt enni, én minden nap mást eszek, csak a fehérjét és kcalt számolom, így szinte bármit ehetek.

2018. jan. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!! Még annyit kérdeznék,hogy nem tudsz ajánlani valami oldalt ahol ki tudnám számolni a kalória szükségletem,mert azt olvastam,hogy ahhoz kellene hozzáadni 10%-át,hogy eredményes legyen a tömegelés,viszont egy ilyen oldalt sem találok? Ja és még valami,a zsírról azt olvastam,hogy az lehet 1g/tskg ,szóval a 45-ről felvihetem 60-ra is akár?
2018. jan. 7. 14:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Mondom, kb. havi 1kg-ot kell híznod. Nem fogja neked kiszámolni semmilyen kalkulátor sem, hogy mennyit kell bevinned.
2018. jan. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy pihenő napokon is meg kell tartani a kalória többletet,szóval akkor is igyak tömegnövelőt,mint edzésnapokon,hogy meglegyen az előírt mennyiség?
2018. jan. 7. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!