Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi mindent kell tudni egy...

Mi mindent kell tudni egy tömegnövelő étrendről, hogyan állítsam össze a sajátomat?

Figyelt kérdés

Egyes helyeken makrókat írnak, másik helyeken kalória számolást, nem tudom hogyan rakjam össze.

20 éves fiú vagyok, 180 cm 83 kg.

Kalóriát számolni alapból szinte lehetetlen, 8 órába nehéz fizikai munkát végzek, plusz 2 nap bokszolok is, annyi kalóriát elégetek mint a rohadt élet, nem ehetek 1 nap 1 kiló rizst :D Ha pedig számolom a makrókat, akkor ha 2g fehérje/tskg és 4g Ch/tskg, úgyis körülbelül 2500 kcal lesz egy nap.Az jó tömegnövelésre?Azt is kaptam tanácsot, hogy a zsírmentes tömeggel számoljam, ne a tényleges 83 Kg hanem ami a zsirmentes testtömegem, például 70 kg és így 140g fehérje és 280g Ch.Melyik a helyes vagy melyik jó?



2017. dec. 3. 18:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Plusz amint eszek csirkét-rizzsel, felpuffad a hasam, ez normális?A feherjeportól is ez van, alapból viszonylag lapos hasam van, kicsit látszanak is a kockák, de azonnal első étkezés után felpuffad
2017. dec. 3. 18:54
 2/4 anonim ***** válasza:
Zsírmentes tömegre kell számolni. De kihagytad a napi 70 gramm zsírt is. 70 gramm kókuszzsír 630 kalória
2017. dec. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Számolj 1.5g/testsúly fehérjét.

Hogy minél több kalóriát tudj bevinni, turmixolj, a folyékony kalória gyorsabban, könnyebben fogyasztható, és egyél szárított gyümölcsöket, ami térfogatra kicsi, tápanyagokban viszont gazdag.

2017. dec. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézed meg magad, hogy miért puffadsz.lehet nincs rendben az emésztéssel valami, azért is adódhatnak nehézségeid.
2017. dec. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!