Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek a sulit vagy a...

Szerintetek a sulit vagy a testepitest valasszam?

Figyelt kérdés
15 eves lány vagyok és elsős gimiben. Nagyon erdekel a testepites és gyakran eljarok edzeni és egy év+par hónap alatt eleg sokat fejlodtem. Bar miota gimibe jarok az az igazság hogy annyit tanulok hogy heti 3 ezdes a maximum amire van idom. Gimi előtt meg nyari szunetben kb minden nap jártam és akkor sokat fejlodtem kevés idő alatt. Szoval most azon gondolkozok hogy inkább nem tanulnak kitűnően és legalabb maradna idom eljárni tisztességesen edzeni és a jövőben talan meg versenyszeruen is vinnem mert ez az almom viszont a suli gatol benne.. mi a velemenyetek errol?:D
2018. jan. 28. 21:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az,hogy testépítésből nem fogsz megélni...
2018. jan. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Rossz dontes lenne.
2018. jan. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha egyetemisták meg tudják oldani a versenyszerű sportolást,neked miért ne lenne időd edzeni?Alig tanultam gimiben és 5-ösre érettségiztem
2018. jan. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
1. Valaszolo, nem pont ugy ertem hogy abbahagyom a sulit vagy ilyen. Isten ments . Csak most 5oseim vannak de nem lenne világ vege ha 3as tanuló lennek szerintem. Es le is akarok erettsegizni. Csak mivel ez az almom szeretném valóra valtani és gimi utan pedig testnevelesi főiskolára mennek, szoval nem testepitesbol elnek hanem mint személyi edzo. De nyilván sikeresebb leszek ha sok tapasztalatom lesz.
2018. jan. 28. 22:17
 5/14 A kérdező kommentje:
3. Valaszolo, ha te tudnád hogy ez milyen gimi😅 + meg én Szlovákiában elek a szlovakot is ugy tanuljuk mint a magyart +errol a gimirol köztudott hogy mindenki aki odamegy majdhogynem megdöglik a tanulásba.
2018. jan. 28. 22:21
 6/14 anonim ***** válasza:

Most meg kell találnod az egyensúlyt a lázadás és az álmaid vak követése, illetve a józan ész között.


A cél, amit kinéztél magadnak, szerintem nagyszerű, nagyon becsüllek érte. Arra biztatnálak, hogy mindenképpen tegyél meg mindent az álmaidért! Azonban köss kompromisszumot!


Egy rettenetesen fájó tény, hogy a jelenlegi magyar oktatási rendszer kétségtelenül egy siralmas, szánalmas undormány. Az erről alkotott véleményemről egy kisregényt írhatnék ide, és mindig nehéz visszafognom az indulatomat, amikor ez szóba kerül, de most igyekszem a tárgyra szorítkozva csak annyival jellemezni a helyzetet, hogy az a rendszer nem normális, ahol egy diákban egyáltalán felmerülhet az, hogy neki döntenie kell a szenvedélye és az iskolában való teljesítés között. Ezt a rendszert mindenképpen fejleszteni kell, és valahol - a talán naiv felemmel - bízom benne, hogy idővel fog is javulni, de sajnos az is tény, hogy itt és most nem tudsz csinálni semmit. Tehát abból nem sok jó származna, ha egyszerűen csak hanyagolnád a sulit.


Azzal vitatkoznék, hogy a testépítésből nem lehet megélni, viszont az egyszerűen oktalanság, ha mindent egy lapra teszel fel, mivel ahhoz már befutott fitnesz arcnak kell lenni, hogy ebből megfelelő jövedelmed lehessen, és addig is élni kell valamiből - másfelől, még ha nagyszerű sportoló is vagy, nem túl elegáns, ma mellette buta vagy, mint a tök. :) Na nem, mintha olyan sok használható tudást adna az iskola, ahol most tanulsz... Sajnos. :( De általánosságban mondva, mindenképp kell tanulnod.

Tanulj meg kiválóan angolul, az például alap manapság az érvényesüléshez, és emellett, ha tényleg komolyan gondolod a testépítést, akkor képezned is kell magad benne, és jó, ha ezt nem holmi tanfolyamon szerzett edzői papírral támogatod meg, hanem valami komoly, egyetemi/főiskolai sportirányú végzettséggel. Ehhez pedig mindenképpen tanulnod kell!


,,Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!'' /Theodore Roosevelt/


Először is, találd meg a módját, hogy csak kevés időt kelljen edzésre szánnod, és úgy is fejlődj! Ha csak napi többórás edzéssel sikerül ez, akkor valamit rosszul csinálsz. De tényleg. :) Ezt mindenféle rosszindulat nélkül mondom, egyszerűen tény, hogy kicsit alaposabb rálátással élve kiderül, hogy számtalan módszer van, amivel kevés edzéssel is megfelelően stimulálhatod az izmaidat a fejlődéshez. Napi fél óra elég kell legyen.


Emellett, az nem kerül plusz időbe, hogy a lehető legjobban igyekszel táplálkozni. Persze a jó táplálkozás költséges is, és nyilván 15 évesen leginkább a szüleid anyagi lehetőségein múlik, hogy milyen étkezésre van módod. De amit tudsz, azt hozd ki belőle!


Persze az edzés és az étkezés csak kettő a nagy hármasból, ami meghatározza a fejlődésed, és ott van még az alvás is, amit megnehezít az iskolai leterheltség, és megint csak megannyi lemondással jár, ha egy csomó más program helyett az alvást választod, hogy tudj regenerálódni... De üdvözöllek a profi sport világában, ha tényleg ezt akarod, akkor ilyen feltételeket kell vállalnod.

2018. jan. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Te jó ég, most látom, milyen sokat írtam. :D


És most olvasom, hogy azóta reagáltál is az előzőekre, és írtad, hogy testnevelési fősulira akarsz menni. Ez nagyszerű terv! :)


Magyar oktatásra hegyeztem ki a kritikám, de szerintem Szlovákiában sem jobb a helyzet...


Tehát akkor tanulnod kell, nagyon is. :) Ha már szelektálnod kell benne, akkor koncentrálj nagyon a felvételi tárgyaidra és az angolra (az alap), és nem tragédia, ha teszem azt, irodalomból hármas vagy. :)

2018. jan. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#5 az egyetemisták is meg tudják oldani,akár a versenszintű sportolást is -ismerek is ilyet-márpedig az egyetem sokkal keményebb egy giminél.Sőt,ha majd munkába állsz,még kevesebb szabadidőd lesz majd,mint az egyetemen.Szóval legközelebb csak nyigdíjas korban lesz annyi szabadidőd,mint amennyi most van.

A jó kis gimnázium,amikor 14:20-kor véget ért a tanítás és mehettem haza..De jó is volt

2018. jan. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Rengeteg időd van, előbb teljesítsd az álmod, majd aztán edzhetsz.
2018. jan. 29. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyetem + munka mellett volt időm heti 3-5 edzésre, szóval az idő ne legyen kifogás. :D
2018. jan. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!