Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy héten hány aerob edzést...

Egy héten hány aerob edzést ajánlotok?

Figyelt kérdés
És milyen módon? Számomra a bicajozás a legjobb, ami talán nem ér fel a kocogással, de az ízületeim miatt számomra ez a legoptimálisabb. Egy óra bringázásra gondoltam egy héten 4-5 alkalommal, de nem akarom túlzásba vinni sem, de természetesen szeretném, ha lenne eredménye. (Azaz csökkenjen a testzsírszázalékom.) Pulzustartománnyal sem vagyok képben, olvasni sok helyen sokfélét, van, ahol egyéni képlettel számolják... Eddig azzal voltam, hogy 100 és 120 között érdemes maradni, a mai olvasmányadag után inkább 120 és 130 tűnik optimálisnak. Egyébként 77 kilós, 180 magas, átlagosan fitt, 29 éves férfi vagyok.

2018. jan. 28. 23:11
 1/6 A kérdező kommentje:
Közben találtam egy tök jó cikket ezzel kapcsolatban ( [link] de azért kíváncsi vagyok a magánvéleményetekre.
2018. jan. 28. 23:14
 2/6 anonim ***** válasza:
Legalább 3*40-60percet
2018. jan. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az aerob pulzusállományt mindenkinek egyénileg kell kiszámolni. Létezik Carvonen képlet, Conconi teszt, vagy vérvételes mód.
2018. jan. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Mindezt azoknak találták ki, akik nem képesek arra, hogy meghatározzák azt a pontot mikor még lihegés nélkül képesek beszélni :D
2018. jan. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha egészséges vagy, akkpr fogd a pulzusmérő órát, fotózdd le, aztán nyomd fel jófogásra... semmi szükséged nincs rá..

Fogyni akkor fogsz, ha a napi kcal adagod kevesebb, mint amennyit elégetsz...

Ha megvan egy megfelelő szálkásító étrended, akkor már csak valami rendszeres testmozgás kell mellé, legyen az akár zumba, salsa, bicak, kettlebell, vagy akár súlyemelés... az a lényeg, hogy rendszeresen mozogj, lehetőleg olyat amit szeretsz is, így a szokásoddá tudod tenni...


Aerob és anaerob mozgás közt annyi a különbség, hogy aerob alatt az izmaid kapnak megfelelő mennyiségű oxigént(innen az elnevezés is) így sokáig tudod megszakítás nélkül üzni azt a mozgásformát és sok sok kcalt el tudsz égetni, ha van rá időd... anaerob mozgás pedig pont az ellenkezője, kevés oxigén, hamar kifulladás...

Legegyszerűbb módja az aerob tartományod csúcsának meghatározásához az a tempó, ahol még lihegés nélkül épphogy tudsz folyékonyan beszélni... ha még nincs légszomj, akkor elegendő oxigént kapsz...


De összességében nem kell ehhez ilyen görcsösen ragaszkodni, mozogj bármit, legyen az akármilyen tartományban, ha az étrended indokolja, akkor fogyni fogsz...


Az "izomvesztéstől" pedig nem kell paráznod, nincs az az isten, hogy TE átlagos férfi, fogyj az izmaidból azért mert el kezdesz mozogni...

Ez a kardió alatt izomfogyás ez max a versenydiétán lévő testépítőket fenyegeti... neked semmi bajod nem lesz abból, ha időnként kicsúszol a pulzustartományodból... max egy kis endorfin termelődés...

2018. jan. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
0 buizknak való 😅😁😂 :D
2018. jan. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!