Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jó ez így vagy változtatni...

Jó ez így vagy változtatni kellene valamit?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta húzóm, halasztom már az edzést, de a kajára csak most tudtam megteremteni diákként a pénzt.

185 cm és 70 kg vagyok, hetente 10-12 órát szoktam általában dolgozni, amit azért írok, mert ilyenkor a napi 10-12 km simán megvan, így gondolom ezekre a napokra több kalória kellene, mint a többi pihenő vagy éppen edzőnapon!? Vagy rosszul gondolom?

Kaját összeraktam nagyjából, kiegészítőt nem szeretnék venni, mert az a 2700-2800 kcal-t szilárd kajából betudom vinni. Egyedül a rizs vagy durumtészta okoz problémát, hogy letoljam. Pár nap alatt hozzászokok remélem ehhez a mennyiséghez, egyik napról a másikra nem lehet szerintem hirtelen nagy ugrást csinálni.

1,8 -2 g fehérjét számolok, aminek 70 % durván állati eredetű, 1 g zsír és szénhidrát 4 g -ról indítva menne mellé. Ezt meddig csináljam? 1 hét elég? Heti 0,25-0,5 kg gyarapodást tervezek... Egy évig akarnék tömegelni 90 kg-ig kb, de úgyis a tükör mutatja majd... Rost az változó lenne zab mellé vagy hüvelyes vagy cékla, savanyúság menne napi 400-500 g. Zsírral és szénhidráttal mennyire lehet játszani? Több zsír esetén arányosan csak visszaveszem a szénhidrátot? Mi a tűréshatár itt, amit lehet mozgatni?


Reggelire, mivel suliba megyek korán, így nagyon nincs időm kajálni menne 1 banán, 100 g zab, 40 g mogyoró, 50 g mogyoróvaj, 1 ek olivaolaj ez mennyire rossz ötlet?


Próbálnám variálni a kajáimat, a szénhidrátot mindenképpen változtatnám, de a gerince csirkemell lenne mellé túró este...


Bocsi, ha zavarosan írtam, de telefonról nem erősségem...


2018. febr. 6. 20:38
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!