Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen gyakorlatok nem ajánlot...

Milyen gyakorlatok nem ajánlottak egy 18 év alatti fejlődésben lévő szervezetnek? Most szeretnék elkezdeni edzeni elsőnek nyárig saját testsulyal majd nyáron ha lesz időm konditerembe is járni.

Figyelt kérdés
16 és fel éves vagyok érdemes elkezdeni edzeni vagy várjam meg a 18 éves kort?
2018. febr. 12. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
16 évesen a spártai gyerekek már túl voltak 9 év katonai kiképzésen és az első gyilkosságukon.
2018. febr. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden mehet, csak ne ész nélkül akkora súllyal, ami sok neked.

Fokozatosan emelj a súlyon, ez lesz a fejlődés kulcsa.


Szerintem nagyon is érdemes elkezdened már most is. Én 17 évesen kezdtem az edzőtermi súlyzózást (előtte mást sportoltam), most 19 vagyok és nem bántam meg. Ahogy látom az egyetemen, sokan csak 20 évesen vagy idősebben ismerkednek a kondival... addigra neked több évnyi előnyöd lesz. A fejlődésed pozitívan befolyásolja, feltéve hogy megfelelő a táplálkozásod (pl csontjaid erősebbé válnak).

2018. febr. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az mennyire igaz hogy meg állsz a növésbenn?

Már utána olvastam sokan azt mondják hogy semmi köze hozzá meg hülyeség, de annyi igaz is hogy meg nem csontosodtak el az ízületek és ha megterhelés éri még baj is lehet belőle.

2018. febr. 15. 05:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyrészt nem befolyásolja, mivel genetikailag kódolt hogy milyen magas leszel, maximum akkor nem nősz olyan magasra, ha gyerekként folyamatosan alultáplált vagy. Azért írtam, hogy nagyrészt, mivel aki súlyzós edzést végez,annak a szervezete nagy mennyiségű, az átlagembernél több növekedési hormont (HGH) termel, mely az izomnövekésen kívül felelős a testmagasság növekedeséért is. Így ha valahogy befolyásolja, akkor pozitívan, igaz valószínűleg nem látványosan.


A csontokat nem kell félteni, mivel az elején kis súllyal kezdesz és tudatosan fokozatosan fogod emelni azt, ezzel elérve hogy sose fogsz akkora súllyal dolgozni ami túl nagy megterhelés lenne. A kalciumbeviteledre viszont figyelj, a tejtermékek kiváló forrásai. Emellett fiataloknak is nagyon ajánlott, idősebbeknek pedig kötelező szedni valamilyen izületerősítőt (pl biotech arthro guard).

2018. febr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!