Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Rosszul teszem, hogy mobilizál...

Rosszul teszem, hogy mobilizálok és nyújtok? Miért szólnak meg érte?

Figyelt kérdés

Általában nem foglalkozok mások negatív véleményével.

Inkább az ő szegénységi bizonyítványuk.


egy olyan konditerembe járok ahol azt mondják tönkreteszem ma vállaim ezzel:

https://www.youtube.com/watch?v=XKLVlYt2Ioc


https://www.youtube.com/watch?v=jnuQzI2IjxM


Ez meg kiveri a biztosítékot

https://www.youtube.com/watch?v=HzpxGiNczjg


Szoktam nyújtani spárgára,de közlik velem, hogy minek csinálom. Ugyan így felesleges a híd és amikor megpróbálkozok a windmillel az tényleg felesleges meg ártalmas. Nagyon ritkán csinálom a 12-es bellel.

A rúddal történő egy kese nyomást is felesleges ha lehet kézi súlyzóval. Legalább nem kell egyen súlyozni.

Sőt mellről nyomni is ülve jobb.

Hogy elemelést/felhúzást minek csinálok,Csak szétbäszom a derekam vele.

Minek húzódzkodok semleges fogással?(tenyerek egymás felé néznek)Az úgy nem jó hátra. Inkább a bicepszem terhelném vele.

A haskerék sem elég jó hasra.Jobb a római szék! (biztos a derekuknak is) Mondjuk használni egyik sem tudja, nekem megy 15 zsinórban.


Persze ők nem nyújtanak.Hiába magyarázom, hogy stabilizáló izmok. Azt sem értik meg,hogy nem mindenki akar nagy izmokat.

Nem értik meg,hogy nem én vagyok hajlékony hanem ők túl merevek és kötöttek.

Szerintem.


Tényleg mindent rosszul csinálok?



2018. febr. 13. 08:59
 1/9 A kérdező kommentje:

Csináltam ilyet is. Ez a könyökömet is szétszedi egyesek szerint.

https://www.youtube.com/watch?v=K938ohitkWo

2018. febr. 13. 09:12
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon is jól teszed,hogy mobilizálsz,nyújtasz.Ezzel csak saját magadat támogatod,a tested és az edzésed.Ne figyelj oda a sok tudatlan baromra,egyáltalán kik ők,hogy megszóljanak?Múltkor a teremben engem is többen megszóltak,hogy hú de meghíztál,jajj de nagy a hasad...voltam 105kg,tömegeztem de úgy,hogy nem figyeltem a kalóriákra..fehérje mindig megvolt és afelett ettem annyi ch-t meg zsírt amennyi csak belém fért..Na mind1 is a lényeg az az,hogy én soha nem szóltam meg senkit miközben ők egész évben egy nagy rakás szarok.. :D
2018. febr. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 wrspeed80 ***** válasza:
Egyetértek az elsővel, csinálj ilyeneket amennyi jól esik, nagyon hasznosak. Mielőtt elkezdtem az egyetemet soha nem csináltam semmi nyújtást, aztán csapat kondi-amerikai foci-közben csináltunk ilyeneket, azóta mindig csinálom én is
2018. febr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hiszti? Ha nem, akkor válts kondit, avagy beszélgető társakat.

Az én példám... Taekwondo fekete öv és kissé hiú embert takar. Emellett szeretek böszme súlyokkal is edzeni, főleg az alapgyakorlatoknál. Ha nem nyújtanám a csípőhorpaszt rendszeresen nem bírnék harántspárgázni. Ha nem bírok harántspárgázni, illetve jóval rövidebb/merevebb lenne a combhajlítóm illetve a csípőhorpaszom és netán egyszer használnám a "tudásomat" mi történne? Az első rúgásomnál vagy meghúzódnék, vagy úgy beállna a lábam, hogy a mentő visz el. Ugyanígy az angolspárgával. Egyrészt imádom látni az irigy tekinteteket, amikor játszi könnyedséggel pakolom a lábam fel a bordásfal legtetejére. Másrészt, szintén ha elhanyagolnám, majd később netán rúgnék egyet... Mehetnék haza, mint aki beszart. Ha pechem volt, még el is vertek mindemellé.


A saját testsúlyos gyakorlatok pedig. Ez is szintén a hiúságot érinti és a látványt. Illetve, szerintem a haskerék, főleg álló helyzetből indítva az egyik LEGJOBB törzsizom gyakorlat. Mellette még mehet a dragonflag és néhány szériáival le is van edzve az egész core izomrendszer úgy ahogy illik. Én inkább azokat szoktam megmosolyogni, akik súlyemelő övet használnak. Annak max dísz funkciója van. Az ilyen emberek szokták mélységes meggyőződéssel állítani, hogy a testépítés hardcore szinten, illetve a batár izomtömeg egy kellemetlen ám kötelező hozadéka, a reggeli/esti derék, fej, váll fájdalom. Ha nem is mindhárom, de az egyik tutira. Nekem meg max szerencsém van, de majd eljő az Úr ítélni és akkor megnézhetem magam. Vagy nem drágáim. Vagy nem.

A nem mindenki akar nagy izmokat meg igaz. Bár az ember szeret fejlődni. Márpedig ha valaki szeretne fejlődni mondjuk az alapgyakorlatokban, akkor elkerülhetetlen, hogy egyre izmosabb legyen. Ámde, az izom keresztmetszetének és erejének semmi köze nincs a hajlékonyságához. Lássuk csak a K1-es harcosokat, akik valóban ötvöznek egy-egy testépítőt és harcművészt.

2018. febr. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lementettem a kérdést, remek videókat linkeltél...
2018. febr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Biztos nagy smithketet bakjnokokról van szó. :D
2018. febr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Uhh, köszi, hogy ilyen jó videókat linkeltél, épp mostanában kezdtem el gondolkodni rajta, hogy rá kéne jobban feküdni a nyújtásra meg a mobilizációra :D


Én külföldön élek és járok terembe, minden alkalommal látok néhány embert, aki a belinkelt "rettegett" gyakorlatokat csinálja. Szerintem terem meg kondis kultúra válogathatja, hogy milyen emberek járnak oda, és milyen gyakorlatokban "hisznek" éppen. Van, ahol sosem láttam férfiakat nyújtani vagy nőket felsőtest gyakorlatokat csinálni pl., máshol meg mindenki csinál mindent.

2018. febr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Köszi a linkeket, folytasd a nyújtást!
2018. febr. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

valóban nagyon jó linkek, én is köszi.

remélem azóta is haladsz ezen az úton.

ajánlom még ezt a csatornát:


https://www.youtube.com/channel/UCU0DZhN-8KFLYO6beSaYljg

2018. dec. 16. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!