Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjek neki a tömegnöv...

Hogyan kezdjek neki a tömegnövelésnek, izmosításnak, a testem felépítésének?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

23 éves srác vagyok, eléggé vékony, (kb. 180 cm - 63 kg), sőt, inkább már sovány.

Sajnos az életmódom nem volt egész megfelelő, eléggé stresszes korszakaim voltam, ami következtében alig, vagy nem is ettem rendesen, voltak napok, amikor egész nap után először délután 5 környékén láttam kaját, akkor is pár szemet.

Végre most már magamra is tudok szánni időt. Szívesen eljárnék kondizni, edzeni, bár ugye amíg nincs rajtam "anyag", nincs mit nagyon építeni. :)

Tudnátok mondani olyan étrendeket/kajákat/bármit, ami segít hízni? Esetleg a későbbiekre edzés tanácsokat?

Annyira nehéz így nekifogni, hogy egyek-egyek-egyek, ha igen, mit egyek. :D Jobban örülnék valami kiforrot rendszernek, amit követni tudok.


Köszi előre is!


2018. febr. 18. 20:27
 1/1 anonim válasza:

A tömegnövrlésnél 50% a kaján múlik!

DE!!!!

Ne kezd rögtön tömegnöveléssel, osztott edzestervvel, stb.

Először az alapokat szerezd meg.

Legyen meg a min. heti 3 átmozgató edzésed.

És legyen rendben a kaja!!!!

Egyél naponta legalább 4x, ha kevés az időd akkor ebből egyet (legfeljebb kettőt) kiválthatsz zabos protein turmixxal.

Mérs meg a súlyod!

Vegyük példának h 65 kiló vagy.

Proteinből 2g/tskg (2 gramm / testsúlykilogrammonként) kell naponta.

Vagyis 2x65 = 130g ez a minimum napi protein bevitel.

Ha ezt csak csirkemellből akarod fedezni (20%) akkor 650g vagyis 65 dkg csirkét kell megtenned naponta.... az nem kevés!

Ezért is célszerű 1-2 érkezést kiváltani protein turmixxal.

Mivel nehezen hízó (endomorf) alkat lehetsz indítsd a szénhidrátot (CH) is 2g/tskg és figyeld a tested. Ha húzni kezdesz vegyél le 0,5-öt ha nincs energiád akkor adj hozzá.


Egy hónap után mérd le magad és számold újra.

Olvasd sokat a shop.builder -t, töltsd le a Sárga kapszulát (ez a könyvük címe) abban megtalálod az alapokat. Csinálj kezdő edzés terveket.

Aztán ha jól megy, kialakultak az agy-izom kapcsolatok, a rutin, skkor jövő januárban csinálj egy izomzomegnovelo ciklust!

2018. febr. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!