Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Skinny fat testedzés?

Skinny fat testedzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A problémám az,divatosan nevezve: skinny fat vagyok. 170/ 56 kg,ami ugyan nem sok,de a testösszetétel borzalmas. Hasam,derekam,vastagabb karom van, fenekem,combom semmi.


Szeretném a hasamról a zsírt eltüntetni,feszes,normális testet, kerekebb fenékkel. Ami miatt bajban vagyok,hogy nincs izomépítés+zsírégetés egyszerre, nyilván nem kezdek most tömegelni.

Van arra esély,hogy súlyzós edzésekkel valamit formásodik a fenekem anélkül,hogy elfogyna? Jól csinálom,amit csinálok?


Heti 4-5x edzek.

Egyik nap teljes testes súlyzós edzés, másik nap aerob.

Ahogy ez kinéz gyakorlatban:

Ha aerobozom,akkor általában 50 percet ellipszis tréner,taposó , olyan 120-as pulzus szám körül (sajnos mérőm nincs,amit a gép mutat). Szóval nem lihegek,de azért fáradok. Ezzel végezve 15p hasizom.


Teljes test:

Bemelegítés: 10 perc aerob

(A fenekem lényegesebb,mint a karom)

Guggolás

Kis guggolások

Hack gép

Lábtoló

Csípőemelés

Bicepsz

Tricepsz

Háthoz húzás

Ez után iszom egy adag fehérjét, majd levezetésként 20 perc aerob.

A súlyokat úgy választottam, hogy 4x12-es ismétlést tudjak végezni, guggolásnál kb 15-20,a hack gép,lábtoló egyelőre súly nélkül megy, csípőemelés 20-30 kg.


Étkezés:

A súlyzós edzésem mindig késő estére estig, ahogy eljövök a teremből, fürdök és fekszem is le, kb 1 órát még gépezek az ágyból.

Ilyen napokon:

R: 2-3 tojásból rántotta

T: 100 g csirke + 30g rizs + zöldség

E: 100 g csirke + 50 g rizs + zöldség

U: 100 g csirke + 20g rizs + zöldség

Súlyzó után rögtön 1 adag fehérje

Hazaérve, lefekvés előtt: 100g túró+ 1 ek natúr joghurt + 1-2 ek fehérje


Aerob napokon hasonló,csak akkor nem 100g rizst eszem, hanem 50-et.


Ha kevesebb ch-t eszem súlyzós napokon, akkor is formás lesz az izmom? Vagy az izmokat inkább a fehérje építi?

Mert ez a 100g rizs is brutálisan sok, nehezemre esik ilyen sokat enni,főleg, hogy felesleg van rajtam :(



Köszönöm!


2018. febr. 19. 22:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Majd jönnek a szakértőbbek, de odáig én is eljutok, hogy vállra és mellre is kéne edzeni (mindkét nemnek)...


Az izomépítéshez fehérje, kalóriatöbblet, megfelelő edzés és pihenés kell. Ha valamiért sok neked a 100g rizs (szerintem szinte semmi, egy kis tálacska rizs akkor is, ha négyszeres vízzel készül, mint nálunk, de tudom, hogy nem vagyunk egyformák és én is unnám a sokadik nap), akkor ehetsz mást (akár több zsírt, az is működhet). De a kalóriának meg kell lennie, főleg tömegeléskor, de szálkásításkor sem koplalhatsz.


A fehérjét felesleges 2g/ttkg fölé vinned, nem számoltam ki pontosan, de a te beviteled soknak tűnik.

2018. febr. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!

Nekem is pontosan ugyan ez a problémám! Csak a saját tapasztalataimat tudom leírni. 3 hete kezdtem el konditerembe járni. Heti 3x végzek súlyzós edzést (kedd- váll, tricepsz, bicepsz, csütörtök- láb, has, szombat- mell, hát) súlyzós edzéseim ált. 1,5 óráig tartanak ez után következik 40 perc aerob. A súlyokat úgy választom, hogy egy sorozatban az utolsó ismétléseknél már rendesen erőlködnöm kelljen. Edzés előtt 80 percel beveszek 5 db creatine ph-X tablettát, edzés közben BCAA-t iszom, edzés után közvetlenül pedig egy adag fehérjét. Egy nap 138 g fehérjét és 138 g szénhidrátot viszek be. Reggelire mindig zabkását eszek egy adag fehérjével elkeverve. A többi étkezés változó néha csirkét, halat, marhát eszem. A köreteket tekintve rizs, párolt zöldség, bulgur és kuszkusz szokott lenni.


Azt tapasztaltam ez idő alatt, hogy a combom sokkal feszesebb lett. A combhajlítóm is szépen kezd látszani, illetve a bicepszem és a vállam is tónusosabb lett és erősebb is lettem. Hasamról is ment le egy kis zsír, de a kockahasért még megkell szenvedenem ugyanúgy a nagyobb és formásabb farizomért is de azon is látom már, hogy valami kezd történni vele. :D


Remélem tudtam egy kicsit segíteni és eléred a célod.

20/L, 177 cm, 69 kg

2018. febr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!