Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hozzáértők! Hogyan edzzek az...

Hozzáértők! Hogyan edzzek az alábbi adataimmal? (lent)

Figyelt kérdés

Nő vagyok, 24 éves, 171 cm, 63 kg.

Testzsír: 23%

Izom: 40%

Csont: 9,7%


A tavalyi év teljes zabálás és 0 mozgás volt számomra.Tavaly előtt kb egy évig jártam konditerembe és keményen edzettem, szép izmaim is lettek. Diétát is keményen tartottam, ami kb csirkemell+rizs volt végig, be is sokalltam. Aztán abbahagytam, elvesztettem a motivációmat és más személyes problémák is voltak. Aki nem versenyző, annak nem lehet mindig csirkerizsen élnie, minden élvezetet megvonva magától... Előtte otthon tornázgattam egyébként. Most feljött kb 6 kiló, lötyi lettem. Január eleje óta tornázok megint itthon kb fél óra kissé/ közepesen intenzív kardió majd 20-30 perc izomerősítés "tematikusan". Kajára próbálok figyelni, kis adagok, semmi kenyér, liszt, cukor néha csak. Kissé látszik az eredménye már, az izmaim fejlettebbek. Az Insanityt egyszer már végig csináltam, és megint el akartam kezdeni, de nagyon intenzívnek érzem most. Nem érzem hogy jó lenne ez a nagy hajtás. Kérdés: kell a kardió, ha minimális feleslegem van? Vagy elég ha mindig izomerősítést végzek, comb, fenék, kar váltva minden nap? A többit meg a kaja megoldja? Itthoni edzés érdekelne csak. Hogy érdemes? Mit ajánlotok? Szálkásabb feszesebb és vékonyabb szeretnék lenni, csontsovány és formátlan kifutómodell testű semmiképp.



2018. febr. 20. 14:36
 1/7 A kérdező kommentje:
Hoppá, az izom százalékom 39% csak. A testzsír pedig elvileg 23,7%. Az itthoni diagnosztikai mérleg szerint.
2018. febr. 20. 14:40
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Az élet fontos kérdései. Egy évig rizst meg csirkecsöcsöt zabálni, nem semmi. Csak szólok, hogy hiába nyomod hetente 3-szor az edzést, ha naponta elmész fél órát kutyát sétáltatni, akkor jobb kondiban leszel. Semmi kenyér? Miért, nem? Ördögtől való? Semmi cukor? A szervezetednek szüksége van cukorra.
2018. febr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, nincs szüksége cukorra. Előállítja az magának. Kenyér nem ördögtől való, de csak a teljes kiőrlésű a jó.
2018. febr. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha ezek az élet "fontos" kérdései, miért érzef szükségét, hogy válaszolj rá? Ezáltal az se hasznosabb, amit te csinálsz. És miért/hogy kell mindennek fontosnak lennie? Világviszonylatban? Nekem amúgy fontos. Na bumm. A kenyér eléggé ördögtől való, igen, teljes kiőrlésűt nem szoktam venni, így inkább el is hagytam. Csak a magyar táplálkozásban ilyen alap, hogy kenyeret bizony kell enni. Cukrot meg úgy értve nem eszek, hogy külön, cukros dolgokat nem viszek be. Az élelmiszerek nagy részében amúgy is van cukor, pl. tejben, natúr joghurtban, gyümölcsökben. Szóval abszolút cukor nélkül maradni, ha táplálkozunk, nem is nagyon lehet. Mindenesetre a kérdésre még mindig nem kaptam választ.
2018. febr. 20. 15:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Speciel nekem a tk és a normál kenyér is kb. ugyanolyan (igen, a tk hangyányit lehet,hogy jobb, de nem érzem a különbséget, viszont mindkettő nagyon rossz nekem, a full tk pedig nem ízlik)... :D De a kérdező persze ehet vagy nem ehet, az ő élete és diétája.


A szénhidrát nem esszenciális tápanyag s ha az lenne, akkor se kéne egyszerű cukrot enni, bár a kérdező nem írta, hogy azt ne enne, gondolom, tömény cukrot eszik keveset, még azt sem nullát, mint pl. én sok éve. De ez is egyéni döntés. Nincs konkrét étel, alapanyag, ami kötelező lenne egy jó étrendhez.


Kérdező, sem csirkét, sem rizst nem kell ennie soha annak, aki izmosodni akar. Tágabban, húst és gabonát sem :) Fehérjét kell és kalóriát, sokféle tápanyagot, de bőven van mozgástér. Még a versenyzőknek sem kell siváran enniük, normál emberi halandóknak főleg nem.


Izmosodni és szálkásodni is nyilván tudsz kardió nélkül, a fontosságát én nem fogok tudni neked megmondani, én a keringési rendszer miatt igyekszem azt a picit beiktatni, amire képes vagyok, nem igazán vagyunk kompatibilisek.

2018. febr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért nem csinálod úgy, ahogy tavaly előtt, csak otthonra lekonvertálva.


Cukrot tényleg jó, ha hanyagoljuk, a szervezet bármiből csinál magának szőlőcukrot. Amit meg beviszel, azt tolja zsírba. Szerintem a kettes keveri a poliszacharidokat a mono- és diszacharidokkal.


Én, ha elhagyom a fehér kenyeret, csak ettől leugrik 2-3 kg:)

2018. febr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :) ezek már értékesek.
2018. febr. 21. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!