Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van értelme úgy növelni a...

Van értelme úgy növelni a súlyt, ahogy én csinálom, vagy érdemesebb lenne máshogyan?

Figyelt kérdés

Én úgy csinálom, hogy kiválasztok magamnak egy nagy súlyt, amibe 2-3 ismétlés megy.

Ezzel addig edzek, amig nem sikerül vele az 5 ismétlés.

Ez kb. 1-2 hónap.

Majd ha megy bele az 5, növelek a súlyon 10-15kg-ot és megint 2-3 ismétlés fog menni, azt is feltornászom 5-re és igy tovább.


Ennek van értelme, vagy érdemesebb lenne máshogyan próbálkoznom?



2018. febr. 26. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Van értelme, hisz valahol mind ezt csináljuk. Te tudod, hogy nősz-e ettől vagy sem. Nekem kicsit kevésnek tűnik az ismétlés
2018. febr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én mar az evek során rajottem egy valamire: ne azt csinald amit mások mondanak. Mindenki mas, valakinek ez, valakinek az válik be. Rengetegszer hallotam mar en is hogy hulyeseg hogy heti 2-3 alkalommal kulon edzek hasra.. De basszus ha nekem az valt be akkor azt csinalom. Főleg azt birom a legjobban ha valaki elmegy havi egyszer edzeni , fingja sincs kb semmirol, de azert o mindent jobban tud. Azt csinald amit te erzel a leghatasosabbnak. Ha helyesen csinálod a gyakorlatot akkor nem lesz baj:) jo persze alapokat nem árt tudni. De szerintem az neked megvan:)
2018. febr. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat.


Igazából erősödök vele, igaz eddig 2. napja kezdtem el így csinálni. Először 110kg-ba 3x3 ment(guggolás)

Következő edzésen pedig már 1x4, és 2x3.

Szóval sikerült hozzáadnom 1 ismétlést. Ha ez sikerül minden edzésen, akkor szerintem jól fogok haladni.


Csak annyi a problémám, hogy szabálytalanul néz ki a gyakorlat. Mindig ez van, mikor nagyobb súlyokat használok, alacsony ismétléssel, elszabálytalanodik a gyakorlat.

Guggolásnál maradva: Pl. beesnek a térdek, túlságosan előrehajolva jövök fel, stbb..


Ez ellen kéne valamit tenni. Mit tudok ez esetben csinálni?

2018. febr. 26. 18:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor tul nagy a súly. En is 4-5 ismetles számokkal dolgozom, de az szabalyos
2018. febr. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Vegyel le a sulybol ha nem tudod 100%osan csinalni, vagy kevesebb ismétlést csinalj. Ez tenyleg nagyon fontos odafigyelni erre mert ha a terdeidet tönkreteszed azt mar semmi nem hozza vissza. Én amikor kezdtem sokmindent rosszul csinaltam. Sokszor odajottek kijavitani és bizony valakik csak egy jo tanaccsal hatalmasat segitettek. Pl.:régen guggolasnal amikor az ismetlesek kozt szuneteltem beakasztottam a térdem, amiota egy pasi megmondta hogy ezt ne csinaljam azota majdhogynem egyatalan nem ropog a terdem:) De amugy nemsemmi hogy 110kg-val guggolgatsz, jo alapjaid lehetnek, csak igy tovabb teso:D
2018. febr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát szerintem elég gyatra szinten állok pedig.

Igaz, 16 éves vagyok, de már edzek vagy 4 éve.


Első évben saját testsúlyos edzést toltam, úgy hogy nem figyeltem semmire, csak érzésre csináltam mindent és még étrendem sem volt. Igazából csak fekvőtámaszból állt az edzéstervem, mást nem is csináltam.

A 2. évben ismerkedtem meg a súlyokkal, de még mindig nem értettem hozzá semennyire. Még mindig nem volt étrendem és kb. mell-bicepsz volt a tervet, egyáltalán nem csináltam felhúzást, vagy guggolást, vagy evezést, vagy mellről nyomást, csak mell-bicepsz, néha kis tricepsz.

A 3. évre már normálisabb lett a tudásom, elkezdtem étrendet tervezni, alapgyakorlatokra helyeztem a hangsúlyt, 5x5-ös terveket csináltam, amiket én írtam, majd később belekezdtem az icf-be.

Most tartok a 4. évnél, viszont már fél éve stagnálok, mert volt egy szálkásításom, plusz néha betegségek, ezért visszaestem. Ezért több hónap volt visszahozni a régi erőmet, viszont most valamiért elakadtam.


Szóval ennyi edzéssel töltött év után én ezt nagyon gyatrának tartom..

2018. febr. 26. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!