Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Valaki tudd segíteni egy...

Valaki tudd segíteni egy edzésterv összeállításában?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje tervezem, hogy elkezdjek kondizni (sajnos csak itthon), hogy a közérzetem és az önértékelésem pozitív irányba változzon (meg persze, hogy egy kicsivel vonzóbb legyek a lányok számára). Sajnos eddig nem nagyon jött össze ez a terv vagy a túlzsúfolt napjaim miatt, vagy ha tudtam is rászánni időt vagy az edzésterv vagy a mellette lévő táplálkozás nem volt megfelelő.

Sok emberrel beszéltem már ezzel kapcsolatban meg sok cikket is elolvastam, de sokszor kerültek az adott információk ellentmondásba. Sokan ajánlottak a builder.hu oldalt, amin tényleg sok információ van, de például a kezdő szintnél is 13db edzésterv van, és nem tudom, hogy melyik lenne a legmegfelelőbb nekem. De még (talán) itt gyakori kérdéseken olvastam egyszer régebben, hogy a legtöbb edzésterv nem olyan hatásos, mert ez inkább egyénfüggő, specifikus azaz minden embernek más gyakorlatok és táplálkozás szükséges.

Gimnáziumi alatt jártam atlétikára, de a többiekkel ellentétbe én nem a kondiba voltam, hanem leginkább coopert-ket és hosszokat futottam, de ha be is kerültem a kondiba akkor is lábgépet adtak ki nekem feladatként (mindig is izmos volt a lábam és az utóbbi évekbe még inkább az lett), így most leginkább a felső testrészeimre helyezném a hangsúlyt.

Sajnos továbbra is túlzsúfoltak a napjaim, tanulás és munka mellet nem hogy kondiba nincs időm rendszeresen eljárni, de még egy sima mozi is necces, tehát itthon lenne rá lehetőségem sajnos (de már beszereztem egy kezesez és két kezes rudakat, tárcsákat és húzódzkodó állványt).

Nem akarom magam Dwayne Johnson-ra gyúrni, a cél igazából egy ilyen hasonló testalkat:

[link]


Aki ért a témához, tudna segíteni összeállítani egy edzéstervet egy hozzá megfelelő táplálkozással?

Ha szükséges akkor privátba megadom a testmagasságom, testsúlyom és nem tudom hogy számít e de lemértem még a vállszélességem, a karom átmérőjét elernyedve és befeszítve stb.

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. febr. 26. 19:22
 1/1 BlodDrunk ***** válasza:

Kezdőként egy teljes testes edzés tökéletes.

3 alapgyakorlatra koncentrálj a legjobban.

Fekvenyomás,Guggolás,felhúzás(felhúzni heti 1x elég) ez mehet 5x5be heti3x.

Ezt kiegészíted

Kar:Bicepsz,tricepsz amelyik gyakorlat neked jobban bejön,jobban érzed.

Hát:Döntött t evezés,húzodzkodás

Vádli:állva,ülve tök mind1

Has:heti 2x beszúrsz egy hasprés,lábemelés kombót.


Kaja:Ch egyénfüggő ezt neked kell kitapasztalni 4-6g/tskg célszerű allulról indulni hogy ne zsírosodj nagyon,havi 1kg jöhet izomban szóval ennyit hízz haviszinten.

Fehérje:1.5-2g

Zsír:1g


Ha valamelyik gyakorlat nem jön be,váltogasd ahol jobban érzed az izmot,azt csináld ezeket neked kell kitapasztalni.

2018. febr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!