Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan növeljek izomtömeget...

Hogyan növeljek izomtömeget ha hízékony vagyok? 20/L

Figyelt kérdés

178 cm magas és 68 kg vagyok. Skinny fat-nek mondanám magam mert izmom alig van. Lapos a fenekem stb. Viszont zsír meg van rajtam. Pl a hátsóm/ combom még narancsbőrös és a csipőmön is van felesleg. Szűkebb nadrágból kibuggyan egy kicsit a háj.


Szóval 1,5 hónapja edzek heti 3-szor. Viszont az étrendemben csak annyiban változtattam hogy nem eszek fehérlisztes cuccokat és cukrot. Így annyit fejlődtem mindösszesen hogy a karjaim tónusosabbak lettek és a lábaim/ fenekem kicsit feszesebb (már nem annyira narancsbőrös mint előtte).


De még annyira nincs alakom, hogy muszáj izomtömeget növelnem hogy aztán legyen mit leszálkásítani.


Tudnátok nekem tanácsokat adni ezzel kapcsolatban? Egynap hány gramm szénhidrátot fehérjét és zsírt fogyasszak hogy minnél kevesebb zsír jöjjön fel az izom mellett? Egyebként súlyzós edzést szoktam végezni és ezután közvetlenül 40 perc az aerob.


Előre is köszönöm a segítséget!

20/L



2018. márc. 14. 12:59
 1/2 Rikk95 ***** válasza:

Szia!


Első és legfontosabb az étrended optimalizálása. Jómagam is ezt használom, illetve mindenkinek tanácsolom a kalorabazis.hu használatát. Érdemes beszerezni egy asztali digitális mérleget és méregetni a kaját, hamar bele lehet jönni, cserébe pontosan fogod tudni, hogy hol kell változtatni. Nyers alapanyagok használatát javaslom.


Nagyjából a te esetedben 1800 kalóriával érdemes elkezdeni számolni és nézni a tükröt, illetve a mérleget, hogy hogyan változik. Ennek függvényében emeld, vagy csökkentsd a bevitt kalória mennyiségét. Sokszor nem a cukor és fehér liszt bevitele a probléma (bár tény, hogy hajlamosak az emberek csak ezeket fogyasztani nap közben), hanem a bevitt kalóriamennyiséget. Nyugodtan fogyaszthatsz mértékkel pékárut, édességeket, de mindenképp kalkuláld bele a napi kalóriaszükségletbe.


Edzés terén a sok hiedelemmel ellentétben, amennyiben tényleg változtatni szeretnél a testkompozíciódon, javaslom az alapgyakorlatok alkalmazását (guggolás, fekvenyomás, felhúzás). Kérd a teremedző segítségét. Eredményt ezekkel a gyakorlatokkal fogsz a leggyorsabban elérni, természetesen szabályos, ésszerű kivitelezés mellett, ebben szintén kérd az illetékes edző segítségét.


Felszínt kapargatva írtam le a dolgot, de tömören ez a lényeg. Kaja és mellé az ésszerű edzés felállítása. Végezd kitartóan az alapgyakorlatokat és a megfelelő étrend alkalmazását, és hidd el hónapokon belül jelentős változást fogsz tapasztalni.


Remélem tudtam hasznos infóval szolgálni. Amennyiben kérdésed lenne, szívesen válaszolok, amire tudok.


22/F

2018. márc. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2018. márc. 14. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!