Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Igaz, hogy a legjobb gyakorlat...

Igaz, hogy a legjobb gyakorlat hasra a guggolás?

Figyelt kérdés

2018. márc. 16. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem
2018. márc. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. márc. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt mondják,a guggolás sorák betöltött stabilizáló szerep sokkal jobban terheli a hasizmokat,mint ezek a hasprések meg lábemelések
2018. márc. 16. 20:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Csinálj 100 szabályos guggolást, érzed a hasizmaid? Most 100 hasprést. :) A guggolás max. akkor lehet jó, ha a medencéd nem megfeleló pozicióban áll és a segg izmok kellenek a stabilizálásához, de ez más téma.
2018. márc. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kipróbálhatod, melyiktől érzed jobban a hasad... Nekem igen gyenge a hasizmom (mondjuk a lábam is), a guggolás is érezhetően terheli, de azért a combomat sokkal jobban érzem. A hasprés, plank már egész más, ott jobban le tudom terhelni a hasizmaimat, de guggolással nem.


Szerintem nem véletlen, hogy a nálam nagyságrendekkel hozzáértőbbek is edzenek direkt hasizomra...


De jogod van úgy edzeni bizonyos tág keretek között, ahogy akarsz.

2018. márc. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát azzal vitatkoznék hogy “érezni” kell a hasizmot mert attol lesz jo egy has edzés. Mikor sokan mondogatják hogy be vagyok “durranva” az semmi más mint vérbőség az adott szövetben amiből a hirtelen terhelés hatására nem képes a vér megfelelően távozni. Ez NEM feltétele az izom hipertrófiának.


Kedves kérdező! Igen, a guggolás remekül edzi a hasat is mert vitathatlanul folyamatosan dolgozik a stabilizáció érdekében nehogy összeess a súly alatt. Ettől függetlenül Egy igazán szépen kidolgozott hasért nem elég csak guggolni, nem azert mert a guggolással nem kap elég stimulációt, szimplán azért mert a törzs izmai nagyon “edzett” izmok, szinte folyamatosan dolgoznak, arrol nem is beszélve milyen összetett, sok iránybol sokféle képpen kell megedzeni. Éppen ezért nehéz elérni hogy megfelő stimulációt kapjanak a növekedéshez. Következésképpen érdemes több fajta gyakorlatot is alkalmaznod.

2018. márc. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!