Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Általában fehérjepor után...

Általában fehérjepor után megy a hasam. Ettől még hasznosul?

Figyelt kérdés

Nem hinném,legalábbis nagyon bántana, ha laktózérzékeny lennék.

Nagyiméktól vidékről rendszeresen kapunk friss tehén és bivaly tejet, kicsi korom óta iszok hetente 2-3 alkalommal. Reggelente mindig beindította az emésztésem, erre lettem csak figyelmes. A yoghurt nem mindig.

Elkezdtem edzeni és mivel nem tudom teljesen lefedni étkezéssel ezért Myproteintes ízeítés nélküli tejsavófehérjét fogyasztok. Yoghurttal szoktam keverni ám utána 20perccel mindig wcre kell mennem, enyhén megy a hasam.

Ez mennyire jelent bajt? Ettől még hasznosul a bevitt fehérje, vagy kijön?😀 bocsi, ha hülye a kérdés, de tényleg aggaszt.

20l


2018. márc. 22. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Ami kijött, abból már semmi nem hasznosul, ami benne volt. Ez persze kicsit bonyolultabb, mert elég hosszú az emésztőcsatorna és ami kijön az lényegében a vastagbél tartalma, míg a kicsapódott fehérje még nem lehet ott 20 perc elteltével.
2018. márc. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem és ennek így nincs is értelme.

Válts!

2018. márc. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Válts másra. Esetleg laktózmentes tejsavóra, ha ez sem okés más eredetű fehérjére.

Lehetsz akár laktózra, akár tejfehérjére is érzékeny.

Én sem tolerálom jól, bár a hasmenést nem okoz csak olyan kényelmetlen a hasam, puffadok.

2018. márc. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Próbáld először joghurt nélkül. Lehet csak az kavar be. Ha marad a hasmars válts.
2018. márc. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azt gondoltam, hogy ami kijött abból már nem...😃 a kérdésem arra irányult, hogy vajon a fehérjés cucc jön ki ilyen hamar és semmi értelme meginnom? Vagy csak beinditja a folyamatot de az még nem ért "le" és nem az távozik.😃

De köszönöm a válaszokat! Megpróbálom először joghurt nélkül, elég kár lenne ha egy kilót ki kellene dobnom.

Nem tudom hogyan bizonyosodjak meg arról hogy mi okoz ilyesmit nálam. Kiskorom óta a tejtől/kakaótól annyi volt hogy reggel suli előtt ittam, aztán wc és kb ennyi.

2018. márc. 23. 11:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért sem érdemes sokat szórakozni a hasmenéssel, mert előbb utóbb visszafordíthatatlanul károsodik a felszívásod, és akkor műtét + diéta életed végéig
2018. márc. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!