Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha most elkezdem ezeket...

Ha most elkezdem ezeket szedni, akkor ezentúl mindig kelleni fog ha fejlődni szeretnék?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, egy táplálkozási tanácsadónak tanult ismerősöm segítségét kértem ki mert formásabb testet szerettem volna. Pl lapos has, formásabb alak.

Segített össze állítani egy étrendet ami alapján étkezhetek, és egy edzéstervet. Most fogom elkezdeni a napokban.

Össze írt olyanokat is mint pl BCAA, Glutamin, Fat burner, Iso whey zero, L-carnitin, Calcium-magnesium, stb.

ezeket most egy hónapig tartanom kéne, "diéta" és edzés mellett.

Szeretnék ugye fejlődni, de azt hiszem így munka mellett sem fogom tudni állandóan megvásárolni a 20-30 ezer forintos kiegészítőket. Az ételen nem spórolok, terembe is lejárok, de ezt már nem bírná a pénztárcám mert más irányban is szeretnék fejlődni (autó vásárlás, stb)


Ezek közül szerintetek melyik az ami semmiképp nem lesz elhagyható?

Semmiképpen nem fogok tudni fejlődni ezek nélkül ha egy hónap után elhagyom őket? :(


Köszönöm a jobban hozzá értők válaszát.!



2018. márc. 27. 05:26
 1/10 palilaci ***** válasza:
100%

"BCAA, Glutamin, Fat burner, L-carnitin"


Es taplalkozasi tanacsado? :D


"Szeretnék ugye fejlődni, de azt hiszem így munka mellett sem fogom tudni állandóan megvásárolni a 20-30 ezer forintos kiegészítőket. Az ételen nem spórolok, terembe is lejárok"


Nyugi, fogsz is es nem kell a fentebb felsoroltakat megvenned. Egy jo etrend eseten (elegseges de minimalizalt zsir es szenhidrat, magasabb feherjebevitel kaloriadeficittel) mar onmagaban fogyni fogsz, egy jo edzesterv pedig segit megtartani, es/vagy novelni az izmaidat ergo valamilyen szinten formasodni is fogsz.

A bcaa es glutamin teljesen felesleges ha elegendo mennyisegu feherjet eszel egy nap (a testtomeged masfel-ketszerese grammban merve).

A karnitin egy total placebo dolog, sima aminosav (mint az elozo ketto) ugyanugy ott van egy csirkemellben vagy egy iso whey zeroban (lesd meg az aminosav profiljat es tadaam).

Ezek a zsiregetok pedig nagyon max par szazalekot rakhatnak hozza, mert picit megporgetik az anyagcseret. En ugy gondolom, hogy a fogyas az edzesterv es az etrend fuggvenye elsosorban, tehat ha nem fogysz akkor ezekben van a hiba es ott kell valamit korrigalni.

Remelem tudtam segiteni.

2018. márc. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Multivitamin kell semmi más
2018. márc. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebből semmi nem kell, max az iso whey zero, ha nem tudod bevinni a megfelelő mennyiségű fehérjét szilárd ételből. A zsírégető csak tökéletes étrend mellett működik, akkor is kb. 1-2-ot rák hozzá, majd az utolsó kilónál esetleg el lehet rajta gondolkodni, de a te szinteden akkor sincs rá szükség. Az aminosavak meg benne vannak a kajában, ahogyar írták. Amiből talán profitálnál, az a kreatin, de azt se kötelező és az is ráér pár hónap múlva. Felesleges minden szart megvenni, először egyáltalán azt lásd meg, meddig tart az edzés iránti lelkesedésed...
2018. márc. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, a multivitamin az tényleg szükséges, ahogy az előző írta. Amúgy szerintem felül kéne vizsgálni a jól képzett táplálkozási tanácsadó ismerősöd által összeállított étrendet is.
2018. márc. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Jol írták. Nem biztos hogy jo szakembernel vagy. Multivitamin illetve valamilyen olcso feherje ha nem fedezni szilárd etelbol a feherjet. Edzes elott 1-2 oraval egyel szenhidratot (is). Ami meg segithet az a koffein,egyeb mas nem kell. Sot nem is hasznalnak.
2018. márc. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Táplálkozási tanácsadó 😂

Ha anyagilag megterhelő, sorrendet kell állítani. Első a jó kaja. Multivitamin. Edzés utani gyors fehérje.

[link]

[link]

2018. márc. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Remélem megbukott a vizsgán az a kretén. BCAA felesleges,glutamin felesleges, fat burner felesleges parasztvakitás, iso whey zero felesleges, ha normális étrended van, l- carnintin felesleges parasztvakitás, kálcium-magnézium pedig együtt nem jó, nem tud felszivódni, külön-külön érdemes szedni, de amúgy azt is felesleges HA normális étrended van.

Havi 30-40 ezer forint CSAK kajára és kész az egész.

Esetleg multivitamint vehetsz, az nem hülyeség.

2018. márc. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem írom le, amit előttem sokan, csak engem is meglepett a "táplálkozási szakember hozzáértése". Szerintem százalékot kap a forgalmazóktól:)


"Az ételen nem spórolok, terembe is lejárok, de ezt már nem bírná a pénztárcám mert más irányban is szeretnék fejlődni (autó vásárlás, stb) "

Akkor ez meg is oldódott. Jó, hogy megkérdezted, így nem dobsz ki feleslegesen többször tízezret az ablakon

2018. márc. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen multivitaminra szükséged lesz és a fehérje sem fog ártani. Utóbbi nélkül is fejlődni fogsz, de édességnek tökéletes. Kellemeset a hasznossal. :)


Ezeken kívül egy rendes étrendre van szükséged és 2-3 év kitartásra. Sok sikert!

2018. márc. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én vitaminon kívül semmit nem szedek már hónapok óta,és ugyanúgy fejlődök .

A fehérjepor sem elengedhetetlen,én előtte is kényelmi okokból vásároltam csak .

Az összes többi a kálcium-magnéziumon kívül egy nagy bullshit. Ha van egy jó étrend ,meg edzés,semmi egyébre nincs szükség .. a multivitamin meg a kálcium,magnézium az jó . Mondjuk hozzáteszem,lehet hogy a zöldségekben kevesebb a vitamin ,de hogy jobban hasznosul,az tuti .

2018. ápr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!